Co studenci UAM cenią w swojej uczelni? Jakie kwestie są dla nich najważniejsze? Czy ponownie wybraliby Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu? Tym razem na pytania odpowiada studentka filologii koreańskiej, Oliwia Zasadzińska.

Mam wiele powodów, dla których wybrałam UAM jak uczelnie, na której będę studiować. Przede wszystkim jak jedna z dwóch publicznych uczelni oferuje kierunek studiów, który wybrałam-filologię koreańską, przy czym jest jedną z trzech najlepszych uczelni w kraju, co jest dodatkowym atutem! Dzięki UAM mogę studiować swój wymarzony kierunek w swoim rodzinnym mieście, bez potrzeby wyprowadzania się na drugi koniec Polski, co zdecydowanie jest ogromnym plusem. Uczelnia oferuje też dwa tryby studiów — studia dzienne oraz studia wieczorowe (15-20), które pozwalają na prace i jest idealnym balansem pomiędzy wszystkim. UAM oferuje też szeroką gamę możliwości wyjazdu do Korei czy to na praktyki, na jeden lub dwa semestry!! Jako studenci mamy możliwość wyjazdu na jedne z najlepszych uczelni w Korei takie jak Kyunghee University czy Sejong University. Jak dla mnie to brzmi cudownie, kogo by to nie zachęciło?!

Co cenię w swoich studiach?

Przede wszystkim mam świetną kadrę pedagogiczną! Mamy wiele różnych zajęć, które od początku opowiadają nam o Korei (zarówno Południowej jak i Północnej) i wszystkim z nią związanym. Nasze zajęcia są prowadzone w ciekawy sposób, zachęcają nas do nauki, angażują i budują chęć poszerzania wiedzy. Mamy małe, przyjacielskie grono studentów na roku, które ułatwia wspólną naukę oraz zacieśnianie relacji w grupie. Zdecydowanie dużym plusem jest też bliskość biblioteki filologicznej Novum, w której mamy dział książek dla studentów koreanistyki, ale też dużo miejsc do nauki.

Czy polecę uczelnie innym?

Zdecydowanie tak! Śmiało mogę stwierdzić, że chyba każdy jest w stanie znaleźć sobie kierunek studiów dla siebie. Zaczynając od studiów humanistycznych, językowych, kończąc na ścisłych. Dużym plusem jest też to, że większość kierunków oferuje dwa tryby zajęć, w tym zaoczne, które świetnie pomogą połączyć prace z nauką!

Oliwia Zasadzińska

filologia koreańska, I rok, studia wieczorowe