Studia o Polsce to kierunek oferowany przez Collegium Polonicum w Słubicach. To wspólna propozycja Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.

Studia o Polsce – dla kogo?

To kierunek dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z językiem polskim. Obcokrajowcy, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności posługiwania się nim, otrzymują wyjątkową ofertę. W trakcie 3 lat nauki zdobędą umiejętności komunikacyjne oraz wiedzę o polskiej historii i literaturze są do osób zainteresowanych doskonaleniem umiejętności posługiwania się językiem polskim oraz poznaniem polskiej literatury i historii Polski. Po 6 semestrach nauki otrzymają nie tylko wiedzę, ale też potwierdzenie swoich umiejętności – dyplom ukończenia studiów licencjackich.

Pomoc na starcie

Kandydaci na studia muszą znać język polski na poziomie A1. Przyszli studenci otrzymają – jeszcze przed rozpoczęciem studiów – zdigitalizowane materiały do samodzielnej nauki języka polskiego (A1), a także będą mogli uczestniczyć w krótkim kursie zdalnym przygotowującym do podjęcia nauki w języku polskim na kierunku studia o Polsce.

Zapraszamy na polsko-niemiecką granicę na międzynarodowy kierunek!

Studia o Polsce to:

• intensywna nauka języka polskiego
  • poznanie polskiej literatury i historii Polski
  • międzynarodowa atmosfera
  • studia na polsko-niemieckim pograniczu

Rekrutacja trwa do 28 września br.

Skontaktuj się z nami!