Studiuj filologię na UAM i przekonaj się, że nauka języków obcych może być Twoją pasją! Dzięki studiom filologicznym odkryjesz wiele perspektyw zawodowych. Co ważne, pierwszą pracę, możesz podjąć już na studiach. Jeśli nauka języków obcych przychodzi Ci z łatwością, rozważ zajęcie się tym zawodowo. A może w przyszłości chcesz podróżować? Praca tłumacza ułatwi Ci zagraniczne wyjazdy.

Wydział poświęcony nauce języków

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przygotował dla kandydatów szeroką ofertę. W końcu zajęcia dla studentów prowadzą: 20 wydziałów i 4 filie. Jeden z wydziałów uczelni oferuje tylko kierunki filologiczne. Dzięki temu nauka języków obcych jest na wysokim poziomie. Jeśli jesteś ciekawy, przeczytaj tek tekst do końca. Zajmie Ci to 6 minut.

Pisaliśmy już o tym, że Wydział Neofilologii oferuje kierunki unikatowe w skali kraju. Przypominamy, że tekst jest dostępny na blogu.
Tym razem chcemy opowiedzieć o pozostałych kierunkach filologicznych. Chcesz udoskonalić swój niemiecki, a może chcesz poznać niuanse języka hiszpańskiego? Wydział Neofilologii oferuje naukę popularnych języków europejskich!  Lektorzy uczą  łącznie ponad 40 języków. Dziś opowiemy o małym skrawku oferty.

Studiuj filologię na UAM

Filologia germańska

To studia dla osób, które znają język niemiecki na poziomie średnio zaawansowanym. Obok nauki języka niemieckiego, studenci skupiają się także na zagadnieniach związanych z tłumaczeniem. Dzięki temu doskonale radzą sobie w pracy tłumacza. W trakcie zajęć zapoznasz się też z kulturą i literaturą niemiecką. W trakcie studiów nauczysz się też reguł językoznawstwa. Przygotowaliśmy też blok zajęć z języków specjalistycznych: język kultury, prawa, ekonomii, techniki, medycyny, motoryzacji. Możesz wybrać ten kierunek z podstawową znajomością języka niemieckiego dzięki grupie od poziomu A1.

Filologia hiszpańska

Najbliższe trzy lata spędzisz na lepszym poznaniu języka hiszpańskiego, ponieważ lektorzy omawiają ze studentami historię, kulturę i literaturę hiszpańską. Dzięki temu nie tylko biegle będziesz komunikował się w tym języku, ale doskonale zrozumiesz niuanse językowe i kulturowe. To ważne podczas pracy tłumacza. Łatwiej nawiążesz też relację z osobami, dla których to język ojczysty. W trakcie nauki zdecyduj się na zdobycie kwalifikacji do nauczania w szkołach. To kolejna możliwość pracy zawodowej!

Filologia nowogrecka

Czy wiesz, że słowo telefon w języku greckim oznacza „głos z daleka” (tele- „z daleka” + fone „głos”)? Świetnie! Teraz wyobraź sobie, że regularnie podróżujesz między Polską a Grecją. Chłodniejsze zimowe dni spędzasz w przyjemniejszym i cieplejszym miejscu. Codziennie masz okazję do poznawania nowych osób i każdy dzień różni się od poprzedniego. To tylko kilka zalet w pracy tłumacza. Dzięki intensywnej nauce języka greckiego otwiera się dla Ciebie też branża turystyczna. Poza językiem poznasz też kulturę i historię kraju. Te studia to 840 godzin praktycznej nauki języka nowogreckiego i 300 godzin drugiego języka europejskiego (angielski, niemiecki lub francuski).

Studiuj filologię na UAM! Dlaczego?

Chcesz, aby nauka w trakcie studiów koncentrowała się na praktyce? Od wykładów wolisz pracę w niewielkich grupach i liczne interakcje? Lubisz zdobywać wiedzę, która okazuje się przydatna w pracy i w życiu? Chcesz spędzać czas studiów na rozmowach na każdy temat? Tak właśnie wyglądają zajęcia na studiach filologicznych. W dodatku prowadzą je doświadczeni lektorzy. Wielu z nich uczy swojego ojczystego języka. To będzie dobry czas!