Trwa rekrutacja na informatykę. W zimowej rekrutacji 2022 po raz drugi oferujemy studia magisterskie na kierunku Informatyka, który jest prowadzony w ramach Akademii AI Tech. Ten innowacyjny program kształcenia zakłada rozwój umiejętności i kompetencji na dwóch specjalnościach – Cyberbezpieczeństwo i Sztuczna Inteligencja. Czym wyróżnia się ten kierunek i jakie szanse przed Tobą otwiera?

Studia trwają 3 semestry.  Spędzisz ten czas na wykładach kierunkowych, zajęciach specjalistycznych i fakultatywnych, a także NA warsztatach prowadzonych w laboratoriach i pracowniach komputerowych. Łącznie to 810 godzin zajęć. Prowadzą je doświadczeni dydaktycy i cenieni praktycy z branży IT. Obecnie na kierunku Informatyka AI Tech kształci się 44 studentek i studentów.

To już druga rekrutacja na informatykę oferowaną w ramach Akademii Al Tech. Pierwszy rok kształcenia na kierunku Informatyka, mimo pandemicznych ograniczeń, był czasem intensywnej edukacji i zdobywania nowych umiejętności. Studenci nie tylko brali udział w zajęciach przewidzianych w programie, ale uczestniczyli też w międzynarodowych konferencjach i seminariach, m.in.:

• Data Science Summit ML Edition (czerwiec 2021 r.);
  • International Summer School on Deep Learning ISSonDL 2021 (lipiec 2021 r.);
  • 16th Conference on Computer Science and Intelligence Systems FedCSIS 2021 (wrzesień 2021 r.);
  • Web Summit 2021 (listopad 2021 r.);
  • Data Science Summit 2021 (grudzień 2021 r.);
  • II Ogólnopolska Konferencja Naukowa Sztuczna inteligencja – nadzieja na przyszłość czy zagrożenie dla ludzkości? (grudzień 2021 r.);
  • Shape the Future with Samsung Research Poland (grudzień 2021 r.).

Studenci UAM w Dolinie Krzemowej

Studenci z projektu AI Tech w grudniu 2021 roku odwiedzili Dolinę Krzemową. Była to dla nich owocna wizyta studyjna. Plan wyjazdu objął: wizyty w ośrodkach wspierania badań naukowych, uczelniach, firmach technologicznych, ośrodkach promocji innowacji i rozwoju technologii, a także spotkania z przedstawicielami inwestorów. Ta sama grupa w trakcie ostatniego semestru spotka się podczas letniej szkoły.

Więcej na ten temat przeczytasz klikając w ten link.

Rekrutacja na informatykę – specjalności:

Sztuczna inteligencja

Jeśli śledzisz na bieżąco trendy i nowe rozwiązania w dziedzinie sztucznej inteligencji, to ta specjalność została stworzona z myślą o Tobie! Gwarantujemy, że w czasie studiów dowiesz się, jak skutecznie wykorzystać potencjał SI w Twojej przyszłej pracy. Ponadto zdobędziesz kwalifikacje umożliwiające analizę i rozwiązywanie złożonych problemów sztucznej inteligencji. Bez trudu znajdziesz pracę w biznesie lub najważniejszych instytucjach państwowych.

Cyberbezpieczeństwo

Interesują Cię kwestie związane z bezpieczeństwem danych cyfrowych? Chcesz dowiedzieć się, jak tworzyć skuteczne narzędzie zabezpieczające sieci? Wiążesz swoją przyszłość z nowymi technologiami? Przygotowaliśmy studia odpowiadające Twoim zainteresowaniom! Zostaniesz ekspertem w dziedzinie zagrożeń cyfrowych. Nauczysz się stosowania najnowszych technologii z zakresu wywiadu i kontrwywiadu cyfrowego oraz wojny informacyjnej.

Kariera po studiach

Po ukończeniu studiów na kierunku Informatyka z powodzeniem znajdziesz pracę w obszarze badawczo-rozwojowym w przedsiębiorstwach, sektorach administracji lub instytucjach naukowych. Przygotujemy Cię także do podjęcia własnej działalności gospodarczej w obszarze nowych technologii. Będziesz mógł zostać projektantem, analitykiem lub liderem zespołu informatycznego.

Dołącz do nas!

Rekrutacja na informatykę trwa do 18 lutego 2022 r. Aby aplikować na studia, musisz być absolwentem studiów inżynierskich. Jeśli ukończyłeś kierunki: informatyka, informatyka i ekonometria, informatyka stosowana lub bioinformatyka, to w procesie rekrutacji brana pod uwagę będzie Twoja ocena na dyplomie. Jeśli ukończyłeś studia inżynierskie na innym kierunku, to dodatkowo przystąpisz do egzaminu pisemnego w formie testu kompetencji.

Szczegółowe zasady rekrutacji.