Wydziały UAM to jednostki, które dbają o ofertę edukacyjną uczelni. Często wybieracie kierunek, z którym wiążecie swoją przyszłość i plany zawodowe. Powiązanie kierunku studiów z wydziałem, który go prowadzi bywa dopiero kolejnym krokiem rekrutacji. Dlatego tym razem chcemy opowiedzieć Wam o uczelni z perspektywy wydziałów.

Wydziały UAM i filie

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu to 20 wydziałów i 4 filie zamiejscowe. Każdy Wydział oferuje co najmniej kilka kierunków studiów. Często w trakcie studiów studenci wybierają także specjalności. Wróćmy jednak do wydziałów i filii. Wiemy, że jest ich sporo.

Przewodnik po wydziałach

Z myślą o tegorocznych maturzystach przygotowaliśmy ciekawy przewodnik po UAM. Tym razem chcemy pomóc kandydatom na studia poznać wydziały oraz filie uczelni. Dzięki naszym prezentacjom dowiecie się, jakie kierunki oferuje dany wydział. Odkryjecie z nami najciekawsze wydarzenia i projekty realizowane przez studentów i naukowców. Wiecie, że decydując się na studia na UAM, możecie zamieszkać także w Pile, Słubicach, Kaliszu lub Gnieźnie? Właśnie w tych miasta funkcjonują filie, które także mają ciekawe propozycje dla przyszłych studentów.

Otrzymacie też informacje o tym, dlaczego opisywane przez nas jednostki są wyjątkowe. Jesteście ciekawi – dlaczego?  Koniecznie dołączcie do nas i przenieśmy się wspólnie na wydziały UAM.

Dziś już możemy zaprosić Was na kilka prezentacji:

Wydział Anglistyki

Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu

Nadnotecki Instytut UAM w Pile

Collegium Polonicum w Słubicach

Informacje o tym co można studiować na UAM i na jakich wydziałach kandydaci mogą szukać swojego wymarzonego kierunku, znajdziecie tu: