Studia przyrodnicze to dla Ciebie propozycja warta rozważenia? W takim razie koniecznie przeczytaj, jakie możliwości masz na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dowiedz się, jakie kierunki proponujemy i jakie możliwości stwarzają.

Studia przyrodnicze w ofercie Wydziałów

Jeśli chcesz podjąć studia, które zrealizują Twoje przyrodnicze pasje, warto dowiedzieć się nieco więcej o wydziałach, które prowadzą te kierunki. Zanim nieco więcej o wydziałach UAM, które w swojej ofercie mają kierunki przyrodnicze, zachęcamy do szybkiej analizy.

Przyrodnicy – kim są?

Przede wszystkim, pora rozwiać wszystkie wątpliwości. Jakie zainteresowania i pasje pomogą Ci poradzić sobie na studiach przyrodniczych? Warto zdawać sobie sprawę, że to kierunki nie tylko dla miłośników przyrody i zwolenników ekologii. Na tych kierunkach, przestrzeń dla siebie znajdą również osoby stawiające w centrum zainteresowań człowieka oraz osoby zafascynowane mechanizmami biologicznymi oraz organizmami żywymi. Jeśli po przeczytaniu tego fragmentu, chociaż raz poczułeś, że to właśnie to, poznaj ofertę studiów przyrodniczych na UAM.

Zalety studiów przyrodniczych

Nauki przyrodnicze od kilku lat nieustannie zyskują na znaczeniu. Społeczeństwo jest coraz bardziej świadome zmian zachodzących w ich otoczeniu i wpływu tych zmian. W związku z tym w wielu dziedzinach gospodarki zatrudniani są specjaliści, którzy potrafią analizować i interpretować dane oraz oceniać wpływ procesów przemysłowych na środowisko. Sporo miejsca jest także na rynku związanym z badaniami biologicznymi.

Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych

Wydział oferuje studia licencjackie (3 letnie) na kierunkach: geografia (specjalności: ekologia miasta, geo – grafika, geonanaliza społeczno  ekonomiczna, hydrologia meteorologia i klimatologia); turystyka i rekreacja; zarządzanie środowiskiem; geologia oraz inżynierskie (3,5 letnie): geodezja i kartografia, geoinformacja, geologia.W ofercie znajdują się również studia magisterskie (2 letnie): geografia, geologia, turystyka i rekreacja, zarządzanie środowiskiem oraz magisterskie (1,5 letnie): geoinformacja, geologia, kartografia i geomatyka.

Wydział Biologii

W ofercie Wydziału znajduje się szeroka gama kierunków z obszaru nauk biologicznych na studiach I i II stopnia: biologia, nauczanie biologii i przyrody, biologia i zdrowie człowieka, biotechnologia, bioinformatyka i ochrona środowiska. Wydział proponuje także studia prowadzone wyłącznie na II stopniu- są to: neurobiologia (studia interdyscyplinarne prowadzone wspólnie z Uniwersytetem Przyrodniczym, Uniwersytetem Medycznym i AWF), ochrona przyrody i edukacja przyrodniczo-leśna (współprowadzone z Uniwersytetem Przyrodniczym), a także kierunki prowadzone w języku angielskim: Biotechnology i Environmental Protectio