Jesteś w klasie o profilu związanym z biologią lub naukami geograficznymi? Twoim ulubionym przedmiotem szkolnym jest biologia, a może geografia? Jeśli chcesz podjąć studia, które zrealizują Twoje przyrodnicze pasje, na UAM jest to możliwe! Kierunki przyrodnicze oferują dwa wydziały Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu: Wydział Biologii oraz Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych.
Przyrodnicy – kim są?
Jakie zainteresowania i pasje pomogą Ci poradzić sobie na studiach przyrodniczych? Warto zdawać sobie sprawę, że to kierunki nie tylko dla miłośników przyrody i zwolenników ekologii. Na tych kierunkach, przestrzeń dla siebie znajdą również osoby stawiające w centrum zainteresowań człowieka oraz osoby zafascynowane mechanizmami biologicznymi i organizmami żywymi. To także miejsce dla osób zainteresowanych naukami o Ziemi i środowisku. Jeśli po przeczytaniu tego fragmentu, chociaż raz poczułeś, że to właśnie to, poznaj ofertę studiów przyrodniczych na UAM.
Zalety studiów przyrodniczych
Nauki przyrodnicze od kilku lat nieustannie zyskują na znaczeniu. Społeczeństwo jest coraz bardziej świadome zmian zachodzących w ich otoczeniu i wpływu tych zmian. W związku z tym w wielu dziedzinach gospodarki zatrudniani są specjaliści, którzy potrafią analizować i interpretować dane oraz oceniać wpływ procesów przemysłowych na środowisko. Sporo miejsca jest także na rynku związanym z badaniami biologicznymi.
Oferta UAM
Kierunki przyrodnicze oferują dwa wydziały UAM i są to:
Propozycje każdego z tych wydziałów to kilkanaście alternatyw. Studia na Wydziale Biologii to kilkadziesiąt kierunków, których programy koncentrują się na zdrowiu człowieka, ochronie środowiska czy wykorzystaniu nowych technologii. Znajdziesz też interdyscyplinarne propozycje: Bioinformatyka łączy biologię molekularną z informatyką, oferując praktyczne zajęcia i współpracę z firmami. Biologia rozwija w zakresie komórek, ekologii i biotechnologii. Biologia i zdrowie człowieka skupia się na technikach laboratoryjnych i zdrowiu. Ochrona środowiska łączy ekologię z zarządzaniem środowiskiem.
Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych oferuje łącznie ponad 20 kierunków studiów, a oferta jest niezwykle różnorodna. Są to studia I i II stopnia, takie jak Geodezja i Kartografia, Geografia, Geoinformacja, Turystyka i Rekreacja oraz Zarządzanie Środowiskiem. Programy kształcenia obejmują praktyczne i teoretyczne aspekty geodezji, hydrologii, meteorologii, klimatologii, zarządzania środowiskiem oraz geoinformacji. Kierunki te przygotowują do pracy w różnych sektorach, zapewniając interdyscyplinarną wiedzę i umiejętności z zakresu nauk o Ziemi, gospodarki przestrzennej, ochrony środowiska, geoinformatyki i zarządzania danymi geoprzestrzennymi.
Dodaj komentarz