Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu to wiodąca uczelnia w zachodniej Polsce. Co studenci UAM cenią w swojej uczelni? Jakie kwestie są dla nich najważniejsze? Czy ponownie wybraliby Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu? Tym razem na pytania odpowiada studentka Wydziału Biologii (kierunek nauczanie biologii i przyrody).

Dlaczego UAM?

Na imię mam Alicja i jestem aktualnie studentką III roku kierunku nauczanie biologii i przyrody na wydziale Biologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Wybrałam tę uczelnię, kierując się niewielką odległością od mojego miejsca zamieszkania oraz bardzo wysokim poziomem nauczania, który oferuje uniwersytet. Sama miałam okazję jako uczennica liceum brać udział w warsztatach organizowanych przez mój obecny wydział. Słyszałam też bardzo dużo pozytywnych opinii od moich starszych znajomych.

Co cenię w swoich studiach?

W moim kierunku podoba mi się różnorodność przedmiotów. W ramach zajęć mam możliwość poznawać zróżnicowane zagadnienia biologiczne jak i dydaktyczno-pedagogiczne. Wiele zajęć jest bardzo praktycznych. Obejmuje to pracę w laboratoriach, przygotowywanie zajęć czy warsztatów. Nawet wykłady często zawierają w sobie element rozmowy prowadzącego ze studentami.

Czy polecę uczelnię innym?

Jeśli kogoś interesuje biologia, a jednocześnie chciałby swoją wiedzą dzielić się z innymi to ten kierunek jest doskonałym wyborem. Pozwala bowiem na poszerzanie wiedzy biologicznej jak i zdobycie umiejętności niezbędnych do pracy z dziećmi i nie tylko.