Rok 2024 został ogłoszony Rokiem Czesława Miłosza, wybitnego poety, pisarza, tłumacza oraz noblisty, którego twórczość wywarła silny wpływ na kształt polskiej literatury. Uniwersyteckie obchody upamiętniające twórczość Miłosza rozpoczniemy w czerwcu, miesiącu urodzenia prozaika i poety!

Zapraszamy uczniów, studentów i dorosłych do udziału w trzecim uniwersyteckim konkursie recytatorskim pod patronatem Jej Magnificencji Rektorki UAM prof. Bogumiły Kaniewskiej. W tym roku uczestnicy mają za zadanie przygotować do prezentacji wybrany utwór Czesława Miłosza spośród tomów: Trzy zimy, Gucio zaczarowany, Na brzegu rzeki, Druga Przestrzeń.

Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe:
miejsce I: czytnik e-booków wraz z trzymiesięcznym abonamentem na e-booki od legimi.pl, gra planszowa „#ĄĘ”,
miejsce II: gra planszowa „#ĄĘ”, bluza z logo UAM oraz trzymiesięczny abonament na audiobooki od legimi.pl,
miejsce III: książka „Czesław Miłosz i XXI wiek”, trzymiesięczny abonament na audiobooki i ebooki od legimi.pl oraz gra Monopoly Poznań.

Wszyscy uczestnicy finału otrzymają dyplomy i upominki ufundowane przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Finał konkurs odbędzie się w poniedziałek 3 czerwca 2024 roku w Sali Lubrańskiego Collegium Minus UAM przy ul. Wieniawskiego 1 w Poznaniu.

Kompletne zgłoszenia, obejmujące wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszenia uczestnictwa oraz audiowizualną próbkę recytacji, należy przesłać w nieprzekraczalnym terminie do 9 maja 2024 r. do godz. 23:59 na adres wiersze@amu.edu.pl.

Lista osób zakwalifikowanych do finału konkursu recytatorskiego zostanie opublikowana do 17 maja br. do godz. 16:00 na amu.edu.pl.

Regulamin.pdf
Karta uczestnictwa dla osoby niepełnoletniej.pdf
Karta uczestnictwa dla osoby pełnoletniej.pdf