Najważniejsza informacja to oczywiście data rozpoczęcia rekrutacji. System Internetowej Rekrutacji zostanie uruchomiony 1 czerwca 2023 roku. Zaznaczcie sobie ten termin w kalendarzu. Oznacza to, że właśnie tego dnia możecie założyć konto w Systemie Internetowej Rekrutacji.

Rekrutacja na UAM jest online

Od czasów pandemii rekrutacja na UAM to proces online. Kandydaci pojawiają się na uczelni jako studenci. Rekrutacja online jest możliwa dzięki Systemowi Internetowej rekrutacji. To bardzo intuicyjny panel, który podpowiada użytkownikom kolejne kroki. Kandydaci na studia od lat bardzo wysoko oceniają system rekrutacyjnym UAM.

Rekrutacja na UAM: jak założyć konto w SIR?

Podczas rejestracji podajecie swoje dane osobowe oraz dane szkoły. Na kolejne kroki macie całkiem sporo czasu. System Internetowej Rekrutacji to strona, którą można porównać do sklepu online. Strona główna systemu to katalog studiów. Znajdziecie tam ofertę studiów:

• I stopnia,
  • II stopnia,
  • jednolitych magisterskich.

Sprawdzicie również, które kierunki oferujemy w trybie dziennym i zaocznym lub wieczorowym. Klikając w konkretny kierunek (tryb i stopień) możecie uzyskać o nim więcej informacji. Znajdziecie informacje o terminach poszczególnych etapów, ale także opis kierunku, uzyskanych kompetencji oraz przykładowe propozycje zatrudnienia. Dzięki temu łatwiej będzie Wam dokonać wyboru.

Jeśli już zdecydujecie, które kierunki są w obszarze Waszych zainteresowań, wystarczy kliknąć przycisz „Zapisz się”. System przeniesie je do Waszego „koszyka”. Pamiętajcie, że możecie  aplikować na dowolną liczbę kierunków.

Postępowanie rekrutacyjne składa się jeszcze z kilku innych obowiązkowych kroków i są to:

• Wniesienie opłaty rekrutacyjnej
  • Wprowadzenie wyników matury
  • Złożenie dokumentów.

Informacje o harmonogramie tych etapów oraz szczegółowe ich opisy dostępne są w Systemie Internetowej Rekrutacji. Wystarczy przejść w SIR na kartę wybranego kierunku i sprawdzić te informacje. W najbliższym czasie także na blogu pojawią się posty opisujące poszczególne etapy.

Proces rekrutacji to czas wielu pytań i wątpliwości, dlatego poszczególne etapy rekrutacji opisujemy na blogkandydata.amu.edu.pl. Opracowaliśmy też FAQ rekrutacyjny.