Jeśli nie dostałeś się na wymarzone studia lub zbyt późno zdecydowałeś się na udział w rekrutacji na UAM, masz jeszcze szansę. Na niektóre kierunki prowadzimy dodatkową rekrutację.
Kierunki I stopnia z dodatkową rekrutacją znajdziesz w wyszukiwarce kierunków, wybierając z boku I stopień, studia stacjonarne i dodatkowa rekrutacja. Dodatkowa rekrutacja trwa na niektóre kierunki społeczne.
Wydział Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej
Gospodarka przestrzenna (studia 3-letnie)
Kierunek ma charakter interdyscyplinarny, korzystający z dorobku wielu nauk m.in.: geografii, ekonomii, urbanistyki, planowania przestrzennego czy zarządzania. Wiedza, umiejętności i kompetencje umożliwią Ci działalność w zespołach projektowych z zakresu planowania przestrzennego, udział w procesach zarządzania jednostkami samorządu terytorialnego czy prowadzenie działalności renowacyjnej, rehabilitacyjnej oraz rewitalizacyjnej. Dowiesz się, jak przygotować podstawowe dokumenty planistyczne. Nauczysz się także tworzyć wizualizację danych: warsztat metod kartograficznych.
Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa
Zarządzanie państwem
Marzysz o karierze w instytucjach administracji państwowej oraz o zajmowaniu stanowisk kierowniczych i menedżerskich w sektorze publicznym? Dołącz do nas i wybierz unikatowy kierunek! Zyskasz wiedzę, umiejętności i kompetencje, które są niezbędne przy wykonywaniu obowiązków zawodowych w administracji rządowej, samorządowej oraz innych instytucjach publicznych i społecznych. W trakcie trzech lat nauki poznasz wybrane elementy wiedzy o państwie, polityce, administracji oraz zarządzaniu publicznym. Zdobędziesz także wiedzę z zakresu prawa i ekonomii. Zarządzanie Państwem to połączenie wiedzy i praktyki, dzięki któremu otrzymasz sprofilowane wykształcenie umożliwiające podjęcie pracy zawodowej w szeroko rozumianym sektorze publicznym nowoczesnego państwa, a także instytucjach prywatnych współpracujących z tym sektorem.
Wydział Socjologii
Praca socjalna
Ten kierunek przygotuje Cię do profesjonalnej pomocy osobom i rodzinom we wzmacnianiu i odzyskiwaniu zdolności do funkcjonowania w społeczeństwie. Poznasz metody i techniki, które będą pomagać ludziom w problemach życiowych, rozwijać ich aktywność i samodzielność oraz poprawiać jakość życia. Dowiesz się, jak działać na rzecz społeczności lokalnych, tworzyć instytucje wspierające oraz koordynować działania pomocowe. Praca socjalna jest interdyscyplinarna, korzysta z takich dyscyplin naukowych jak: socjologia, pedagogika, polityka społeczna, psychologia, prawo i innych z dziedziny nauk społecznych. Studia łączą teorię z jej twórczym zastosowaniem.
Wydział Studiów Edukacyjnych
Pedagogika, specjalność doradztwo zawodowe i edukacja karierowa
Specjalność adresowana jest do osób zainteresowanych planowaniem karier edukacyjno-zawodowych, rozwojem zawodowym, rynkiem pracy, zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz prowadzeniem szkoleń. Uzyskasz wiedzę i umiejętności związane z projektowaniem, realizacją i ewaluacją ofert z zakresu edukacji karierowej rozumianej jako proces całożyciowy. Program specjalności opiera się na współczesnych koncepcjach doradztwa zawodowego i edukacji karierowej. Podczas studiów rozwiniesz kompetencje związane z planowaniem karier zawodowych i efektywnym ich realizowaniem. Uzyskasz wiedzę związaną z współczesnymi trendami na rynku pracy i w zakresie ofert edukacyjnych, z funkcjonowaniem człowieka w miejscu pracy, europejskimi i krajowymi uwarunkowaniami edukacji karierowej. Rozwiniesz umiejętności w obszarze diagnozowania zasobów karierowych, projektowania zajęć grupowych, wykorzystywania technologii cyfrowych w procesie doradczym.
Pedagogika, specjalność edukacja medialna i zajęcia komputerowe
Specjalność skierowana jest do tych osób, które chcą pracować z dziećmi i młodzieżą, wykorzystując przy tym różnorodne media, rozwijając ich kompetencje cyfrowe, w tym te dotyczące technicznej obsługi mediów oraz wczesnego programowania. Oprócz wiedzy ogólnopedagogicznej, filozoficznej, socjologicznej i psychologicznej, poznasz również zagadnienia z zakresu edukacji medialnej i komputerowej oraz psychologiczne, etyczne i prawne aspekty funkcjonowania w świecie mediów. Rozwiniesz umiejętności projektowania materiałów dydaktycznych, fotografowania, filmowania, tworzenia prezentacji, audycji radiowych, wideo i stron internetowych. Zdobędziesz niezbędne do pracy umiejętności komunikacyjne, techniczne, informatyczne i projektowe, potrzebne do sprawnego poruszania się w środowisku sieci, mediów, multimediów i platform cyfrowych. Dowiesz się, jak tworzyć komunikaty medialne, oceniać je i interpretować. Nauczymy Cię, jak wykorzystywać różnorodne media do aktywizowania dzieci i młodzieży. e przygotowanie teoretyczne i praktyczne, łączące nauki społeczne z edukacyjnym zastosowaniem nowych mediów.
Pedagogika, specjalność mediacje i interwencja kryzysowa w edukacji
Specjalność odpowiada na rosnące zapotrzebowanie społeczne w obrębie działań wspomagających osoby w szeroko rozumianym kryzysie. Jest skierowana do osób, które chcą swoją karierę związać z obszarem wsparcia dzieci i młodzieży, które doświadczyły lub doświadczają kryzysu, również tego związanego z konfliktami rówieśniczymi. Specjalność kształtuje umiejętności w obszarze zarządzania sytuacjami kryzysowymi oraz skutecznego stosowania mediacji w rozwiązywaniu konfliktów w środowisku edukacyjnym. Program skupia się na holistycznym podejściu do pracy z uczniami, nauczycielami i innymi uczestnikami procesu edukacyjnego, rozwijając zarówno teoretyczne podstawy, jak i praktyczne umiejętności niezbędne do skutecznej interwencji w trudnych sytuacjach.
Pedagogika, specjalność pedagogika środowiskowa i animacja społeczności lokalnych
Jest skierowana do osób zainteresowanych aktywnością społeczną, koncentrujących się na przedsiębiorczości i samorządności, zdolnych inicjować i wdrażać zadania animacyjne w obszarze społeczności lokalnej. Przygotuje Cię do profesjonalnego działania w obszarze animacji społeczności lokalnych, wprowadzania zmian społecznych w środowiskach dotkniętych problemami egzystencjalnymi, budowania kapitału społecznego, rozwijania dialogu społecznego oraz wspierania rozwoju jednostek i grup. Czyni to poprzez integrację interdyscyplinarnej teorii z praktyką oraz rozwijając kompetencje niezbędne do skutecznego wspierania społeczności na różnych poziomach.
Dodaj komentarz