Co UAM może Ci zaproponować, skoro nie jesteś jeszcze studentem? Otóż jednostki uniwersyteckie całkiem sporo uwagi poświęcają uczniom szkół i współpracy ze szkołami średnimi. Jak być na bieżąco z ich ofertą?

Co oferuje UAM?

To kluczowe pytanie. Jednostki skupiają się na kilku aspektach współpracy. Jedną z nich są konkursy i rozgrywki, które poza rywalizacją o miano „naj” mają skłonić Was do zdobywania nowej wiedzy czy utrwalania już posiadanych kompetencji. Inne jednostki bardziej wprost oferują powtórki do matury. Tworzą cykle spotkań, wykładów lub też promują regularne publikacje czy podcasty dedykowane uczniom szkół średnich.

Trzeci rodzaj wydarzeń to spotkania o charakterze ogólnodostępnym. Na uczelni odbywają się wykłady otwarte, konferencje i seminaria, spotkania z naukowcami, w których może uczestniczyć każdy.

Wydarzenia popularnonaukowe

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu jest gospodarzem wielu wydarzeń popularnonaukowych. Część z nich cieszy się dużą popularnością i sympatią jak Noc Naukowców czy Poznański Festiwal Nauki i Sztuki i mają charakter regionalny. Są też wydarzenia dedykowane osobom o konkretnych zainteresowaniach, jak Noc Biologów, Noc Anglistów czy GIS Day na UAM. Jak się o nich dowiedzieć?

Zapisz się do newslettera

Oczywiście, UAM informuje o tych wydarzeniach w wielu kanałach. Możesz dowiedzieć się o nich ze strony internetowej uam.edu.pl lub też stron wydziałowych. Takie zaproszenia i zapowiedzi pojawiają się też w mediach społecznościowych. Te formy wymagają jednak zaangażowania i śledzenia aktualności. Jak być więc na bieżąco bez przeglądania i scrollowania? Wystarczy zapisać się do newslettera dedykowanego uczniom i nauczycielom. Subskrybenci newslettera otrzymują najciekawsze informacje i propozycje z UAM wprost na swoją skrzynkę mailową.

Zapisz się do newslettera