Podcast UAM to kilkunastominutowa audycja, w której głos zabierają naukowcy związani z naszą uczelnią. „Naukowa Dzielnica” to przestrzeń, w której komentującą bieżące wydarzenia i odkrycia ze świata nauki. Warto dodać do ulubionych!

Podcast UAM

Kilkunastominowe rozmowy z naukowcami i dydaktykami to doskonała alternatywa dla audiobooków czy tradycyjnego radia. Goście „Naukowej Dzielnicy” mówią o dziedzinach, w których są ekspertami. Odcinki są zazwyczaj komentarzem do aktualnych wydarzeń. Część to także przekaż z wykładów i debat akademickich. Raz w miesiącu pojawia się także podsumowanie z najciekawszymi informacjami uniwersyteckimi.

Podcast UAM: Uniwersytecki Serwis Informacyjny

Noblista doktorem honorowym UAM? Tak było już kilkukrotnie! Tym razem wyróżnienie otrzyma Orhan Pamuk. Profesor UAM Gwiazdą Dyplomacji Publicznej. Ponadto: Dni Ukraińskie, Nagrody MEiN, a także… Rewelacje na temat Galla Anonima – posłuchajcie koniecznie, co na uczelni działo się w lutym.

Podcast UAM: Czy język polityki się coraz bardziej brutalizuje?

Język polityki w ostatnich latach bardzo się zbrutalizował. Politycy używają nieparlamentarnych słów z mównicy sejmowej, a wiele debat kończy się buczeniem i wyzwiskami. Czy zawsze tak było? O tym, czy debata publiczna może wyglądać inaczej rozmawiamy z prof. Szymonem Ossowskim z Zakładu Komunikacji Społecznej Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Odsłuchaj

Podcast UAM: Czym jest neurolingwistyka?

Jak powstają słowa w naszym mózgu? Ile czasu potrzebujemy, aby zorientować się w jakim języku jest czytane przez nas słowo? Kiedy najlepiej zacząć uczyć się języka obcego? Zapraszamy do rozmowy z dr Katarzyną Jankowiak z Zakładu Studiów Psycholigwistycznych Wydziału Anglistyki UAM.

Odsłuchaj