Po wakacyjnej przerwie rusza Uniwersytet Otwarty. Po wakacyjnej ofercie w planie pojawi się prawie 90 propozycji. To różnorodna oferta. Rekrutacja na trymestr trwa do 4 października.

Zajęcia z największym zainteresowaniem w kolejnym naborze

Można już zapoznać się z jesiennymi propozycjami Uniwersytetu Otwartego UAM. Ponownie uruchomione zostaną najchętniej wybierane wykłady, ćwiczenia i laboratoria (w tym między innymi z psychologii, programowania czy liczne kursy językowe), jednak nie zabraknie także kilkunastu nowości. W ofercie znalazły się liczne zajęcia z dziedziny nauk ścisłych, humanistycznych i społecznych. Szczegółowy opis kursów dostępny będzie od jutra na stronie internetowej uo.amu.edu.p/kursy

Uniwersytet Otwarty UAM powstał w 2016 r. i od tego czasu zorganizowanych zostało prawie 500 kursów dla 10 tysięcy osób. W większości przypadków zajęcia odbywają się w porze popołudniowej lub weekendami i – w zależności od specyfiki – trwają 15-30 godz. Prowadzone są wyłącznie przez pracowników Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na zakończenie kursu słuchacz otrzymuje certyfikat potwierdzający uczestnictwo w wykładach, a po zdaniu dobrowolnego egzaminu uzyskać można dodatkowo świadectwo z osiągniętymi efektami kształcenia.

Rekrutacja na trymestr jesienny trwać będzie do 4 października 2022 roku. 20 października w Sali Senatu UAM odbędzie się inauguracja roku dla Uniwersytetu Otwartego, natomiast zajęcia rozpoczną się po 21 października. O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisu dokonać można poprzez stronę internetową uo.amu.edu.pl.