Uniwersytet Otwarty UAM to projekt, o którym już pisaliśmy kilkakrotnie. Zawsze zachęcamy do udziału w kursach organizowanych w ramach tej inicjatywy, ponieważ to doskonały sposób na zdobycie nowych umiejętności, ale też okazja do nauki teoretycznej.

Uniwersytet Otwarty uruchamia dodatkowe kursy

Tym razem Uniwersytet Otwarty UAM oferuje wyjątkową edycję zajęć poświęconą historii Ukrainy i stosunkom polsko-ukraińskim. Przede wszystkim jednak w ofercie znalazły się zajęcia dedykowane nauczycielom. Większość przybyłych do Polski uchodźców to dzieci, które uczestniczą w edukacji szkolnej. Nauczyciele stanęli przed wyzwaniem, jakim jest nauka języka polskiego jako obcego. Liczba przygotowanych do tego pedagogów nie zaspokaja istniejących potrzeb. Często osoby z odpowiednim wykształceniem, zgłaszają potrzebę odświeżenia sobie tej wiedzy i umiejętności.

Aby polepszyć umiejętności uczenia języka polskiego jako obcego, w ramach UO możliwe jest wzięcie udziału w specjalnym, dedykowanym do tego celu kursie.

Darmowy kurs języka polskiego

Uniwersytet Otwarty UAM odpowiada także na potrzeby uchodźców, którzy chcą nauczyć się języka polskiego. Dzięki specjalnemu kursowi, uchodźcy przybyli do Polski po 24 lutego, będą mogli wziąć udział w całkowicie darmowym kursie podstawowym języka polskiego.

Specjalna oferta kursów obejmuje

• Historia Ukrainy w XX-XXI wieku
  • Język polski dla uchodźców z Ukrainy
  • Język polski jako obcy w szkole polskiej – kurs dla nauczycieli uczących dzieci i młodzież z Ukrainy
  • Kurs języka polskiego dla słuchaczy z Ukrainy. Poziom początkujący
  • Podstawy języka ukraińskiego
  • Stosunki polsko-ukraińskie w XIX i XX wieku. Historia i literatura

Rejestracja na kursy rozpoczęła się 12 kwietnia.

Dodatkowe informacje znajdują się na stronie Uniwersytetu Otwartego.