Co studenci UAM cenią w swojej uczelni? Jakie kwestie są dla nich najważniejsze? Czy ponownie wybraliby Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu? Te pytania zadaliśmy trzem studentkom UAM. Jesteście ciekawi odpowiedzi?

W naszej uczelni cenię sobie to, że oferuje studentom szeroki wachlarz kierunków do wyboru, dzięki czemu mogę studiować bardzo rzadki kierunek (MISHiS), a poza tym daje duże możliwości rozwoju poza stricte studiowaniem, jak koła naukowe, konkursy grantowe, które dają studentom szansę prowadzenia własnych badań naukowych, inne konkursy, wymiany międzynarodowe.

Natalia Przewoźniak, studentka Wydziału Neofilologii oraz kierunku Międzydziedzinowe Studia Indywidualne

Ja wybierając uczelnię i sam wydział kierowałam się możliwościami rozwoju, więc jakbym miała powiedzieć co cenie sobie najbardziej to właśnie kompleksowe plany studiów, dużo zajęć praktycznych, możliwości wymian międzynarodowych z których sama korzystam. Dodatkowo uczelnia umożliwia mi prowadzenie badań, na tematy które mnie interesują i wspiera mnie. Też ważny był dla mnie aspekt społeczny, czyli to, że oprócz nauki mogę działać w samorządzie i reprezentować tym samym studentów.

Mirela Król, studentka Wydziału Biologii

Dla mnie bardzo ważne jest to, że uczelnia daje mi dużo możliwości rozwoju i samorealizacji. Oferta edukacyjna jest niezwykle obszerna. Dodatkowo działa wiele kół naukowych czy mediów studenckich, co daje każdemu szansę na odnalezienie swojej niszy. Natomiast w studiowaniu na moim wydziale bardzo cenię sobie otwartość na róże studenckie inicjatywy, wsparcie w prowadzeniu badań, kadrę przychylną dla studentów oraz ogromną ilość wydarzeń, w które można się zaangażować.

Bożena Stolarz, studentka Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa