Na Wydziale Chemii już niedługo rozpocznie się nowy projekt zatytułowany „Chemiczny zawrót głowy”. Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych będą mieli okazję wziąć udział w zajęciach przeprowadzonych w prawdziwym laboratorium!

Projekt „Chemiczny zawrót głowy” ma na celu popularyzację chemii wśród uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz zmianę podejścia do nauki, tak aby uczniowie potraktowali ją jako osobiste wyzwanie.

W profesjonalnie wyposażonym laboratorium uczniowie pod okiem kompetentnych opiekunów będą samodzielnie wykonywać ciekawe doświadczenia chemiczne o różnorodnej tematyce, zarówno przy użyciu specjalistycznego sprzętu, jak i materiałów dostępnych w domu.

„Chcemy pokazać, że nauka = chemia jest wszędzie, a zrozumienie jej praw może być łatwe i przyjemne, jeżeli odbywa się przez dociekanie naukowe” – piszą autorzy projektu.

Szczegóły rekrutacji po feriach!

Śledź aktualności na stronie internetowej Wydziału Chemii, by być na bieżąco z informacjami dot. projektu

Warsztaty są dofinansowane przez Fundację UAM w ramach VI edycji konkursu Fund_Akcja.