Czas wolny w Poznaniu można spędzić na wiele sposobów. Wszystko zależy od Twoich zainteresowań, ale też ilości czasu wolnego. Miasto oferuje wiele bezpłatnych wydarzeń, które odbywają się w przestrzeniach miejskich lub instytucjach. Chcesz poznać propozycje na listopad?

Czas wolny w Poznaniu to dziesiątki propozycji

Oczywiście, aby zdecydować się na formę spędzenia wolnego czasu musisz zadać sobie kilka pytań. Przede wszystkim – kiedy mam wolne i ile czasu mogę poświęcić na udział w wydarzeniach. Kolejne pytanie dotyczy zainteresowań – zanim wybierzesz zdecyduj – wolisz kino, zwiedzanie, muzykę, a może malarstwo? Ostatnia, bardzo praktyczna kwestia dotyczy lokalizacji. Sprawdź, jak daleko od Twojego mieszkania znajduje się miejsce, w którym odbywa się wystawa, koncert czy spektakl oraz jakie masz możliwości dojazdu. Od 2020 roku wiele wydarzeń odbywa się także w formie online lub w formie hybrydowej – może transmisja obejrzana w domu będzie dla Ciebie lepszym rozwiązaniem?

Bierz udział każdego dnia

Wiemy, że czas studiów bywa szalony i z pewnością dysponujesz czasem nie tylko w weekendy, ale zdarzają się wolne popołudnia i wieczory także w tygodniu. Mamy dobrą wiadomość – w Poznaniu dzieje się sporo także w dni powszednie – wystarczy poszukać! Informacje o zbliżających się eventach znajdziesz w portalach miejskich, ale warto zapisać jako ulubioną stronę kultura.poznan.pl.

Polecamy także planer, w którym zaznaczasz swoje preferencje i otrzymujesz listę wydarzeń dostosowaną do oczekiwań – przejdź do terminarza. To narzędzie pozwoli Ci odkryć nie tylko wystawy, koncerty, ale też pomoże Ci znaleźć repertuar kinowy i terminy najbliższych spektakli i przedstawień.

Czas wolny w ruchu

Czas wolny w mieście możesz też spędzić na świeżym powietrzu. W mieście znajduje się kilka parków, w których możesz spacerować, biegać czy jeździć rowerem – pisaliśmy już o nich.

Student, który zamieszka w Poznaniu musi poznać także Ostrów Tumski.  To wyspa zlokalizowana między Wartą a Cybiną. Przede wszystkim jednak miejsce o wartości historycznej. Związane są z nim początki państwa Polskiego oraz Poznania. Szczególnie polecana jest Brama Poznania, gdzie historia opowiedziana jest w nowoczesny sposób. Więcej informacji o Bramie Poznania znajdziesz tutaj.

W trakcie studenckich spacerów warto zajrzeć do Dzielnicy Cesarskiej, która przypomina o czasach cesarza niemieckiego. W centrum dzielnicy znajduje się Zamek Cesarski, dziś mieszczący największe centrum kultury w regionie. Co studenci mogą robić w Centrum Kultury Zamek – przekonaj się!