PoMost to program wymiennego kształcenia studentów pomiędzy partnerskimi uczelniami Miasta Poznania. W 2023 roku rektorzy poznańskich uczelni podpisali w tej sprawie porozumienie. To pierwsze tego typu porozumienie w Polsce. Projekt skierowany jest do wszystkich studentów: I i II stopnia, studiów jednolitych, a także cudzoziemców.

Semestr letni dla studentów poznańskich uczelni będzie czasem, w którym będą mogli rozpocząć realizację jednego przedmiotu na innej uczelni. Jakie warunki muszą spełnić? Kluczowy jest wybór uczelni, kierunku studiów i przedmiotu oraz zweryfikowanie, czy jest on objęty porozumieniem. Jeśli tak, kolejnym krokiem jest złożenie podania o zakwalifikowanie. Taki wniosek składa się w Biurze Obsługi Studenta na swoim macierzystym Wydziale wraz z sylabusem przedmiotu wybranego do realizacji na Uczelni przyjmującej.

Kolejne kroki postępowania zostały opisane na stronie uam.edu.pl.

W programie PoMost biorą udział następujące uczelnie:

Program PoMost ma zwiększyć możliwości rozwoju osób studiujących w naszym mieście oraz wzmocnić współpracę i integrację poznańskich uczelni. Gorąco zachęcamy wszystkich Studentów i Studentki uczelni partnerskich do skorzystania z bogatej i atrakcyjnej oferty edukacyjnej, jaką otwiera przed studiującymi program PoMost!

Przeczytaj treść porozumienia