Studenci UAM mogą korzystać z dodatkowego wsparcia w wielu obszarach. Są to oczywiście rozwiązania systemowe oferowane przez uczelnię, ale także propozycje płynące od podmiotów, z  którymi uczelnia współpracuje. Obecnie warto zwrócić uwagę na dwa programy dedykowane studentom, w tym studentom UAM.

Dodatkowe stypendium na Erasmus+

Złożyłeś wniosek w programie Erasmus+? Aplikowałeś już wcześniej i przed Tobą organizacja wyjazdu na uczelnię za granicą? Wymiana akademicka to jedno z najbardziej rozwijających doświadczeń, jakie możesz przeżyć, studiując. Wiąże się to jednak z dodatkowymi kosztami. UAM wraz z kilkoma uczelniami w kraju dołączył do programu Stypendium Santander dla Erasmusa 2024. Program przygotował  Santander Bank Polska, a w jego ramach studenci mogą otrzymać 2 500 złotych. Aby wziąć udział w rekrutacji, wypełnij formularz aplikacyjny do 19 kwietnia 2024 r.

Aplikuj: https://app.becas-santander.com/pl/program/stypendium-santander-dla-erasmusa-2024

Stypendium otrzyma łącznie 95 osób z poniższych uczelni:

• 30 z Uniwersytetu Warszawskiego,
  • 25 z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza,
  • 20 z Uniwersytetu Łódzkiego,
  • 20 z Politechniki Gdańskiej.

Jakie kryteria musisz spełnić

• być beneficjentem programu „Erasmus+”,
  • w roku akademickim 2024/2025 odbyć pobyt za granicą w ramach programu Erasmus+,
  • osiągnąć najlepsze wyniki w nauce (za poprzedni rok akademicki).

Pieniądze na grant w konkursie Fund_Akcja

Fundacja UAM uruchomiła nabór zgłoszeń do VII edycji konkursu Fund_Akcja! W ramach tego programu studenci, doktoranci, pracownicy UAM, a także koła naukowe i organizacje studenckie mogą ubiegać się o grant na realizację projektu. Liczy się ciekawy pomysł, innowacyjna formuła i zaangażowanie jak najszerszego grona odbiorców – także spoza uczelni!

W ramach dotychczasowych edycji konkursu, Fundacja UAM dofinansowała 112 projektów, na łączną kwotę ponad 600 tysięcy złotych. Środki przeznaczone na realizację konkursu pochodzą z działalności gospodarczej Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji UAM.

Do 19 lutego br. można składać wnioski projektowe w następujących kategoriach:

• Upowszechniające osiągnięcia naukowo-badawcze, dydaktyczne lub organizacyjne UAM lub Fundacji UAM (np. konferencje, seminaria, warsztaty, wydawnictwa naukowe),
  • Służące rozwijaniu współpracy nauki z gospodarką,
  • Popularyzujące naukę lub przedsiębiorczość,
  • Kulturalne.

Proces rekrutacji odbywa się online.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy!

Przed złożeniem wniosku, prosimy o zapoznanie się z Regulaminem: https://fuam.pl/pl/konkurs_fund_akcja/