Informatyka na UAM to dynamiczny kierunek. Program kierunku zmienia się wraz z oczekiwaniami i potrzebami kandydatów. Studenci informatyki na UAM zostają specjalistami w swojej specjalności.

Rozpoczęła się właśnie rekrutacja na studia II stopnia, które rozpoczną się w semestrze letnim i będą trwały 3 semestry. Na studiach stacjonarnych przez najbliższe dwa lata program realizowany jest w ramach projektu AI Tech.

Co to jest Al Tech?

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wraz z czterema innymi polskimi uczelniami tworzy Akademię Innowacyjnych Zastosowań Technologii Cyfrowych. Najważniejszym celem konsorcjum jest stworzenie modelu  kształcenia wysokiej klasy specjalistów w zakresie sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego oraz cyberbezpieczeństwa. Uczelnie tworzące Akademię będą współpracowały także z firmami prywatnymi.

Informatyka na UAM to szansa na wyjątkową karierę

Konsorcjum Al Tech rozpoczyna działalność od marca 2021 roku. Wydział Matematyki i Informatyki UAM oferuje dwie specjalności kierunku Informatyka prowadzone w ramach projektu Al Tech: cyberbezpieczeństwo i sztuczna inteligencja. Kandydaci na studia II stopnia mogą wybrać jedną z dwóch propozycji. Obie specjalności prowadzone będą zgodnie z najnowszymi trendami technologii cyfrowych. Uczestnicy Akademii otrzymają więc dodatkowe możliwości rozwijania swoich pasji i talentów.

Akademia przygotowała dla studentów możliwość udziału:

• w stażach i krajowych wyjazdach studyjnych – w tym wyjazd do Doliny Krzemowej  i wizyty w siedzibach liderów w branży IT: Google, NVidia, Intel,
  • w 35 stażach zagranicznych,
  • w 2 szkół letnich.

Co znajdziesz w programie kierunku?

Trzy semestry studiów na kierunku informatyka na UAM to czas w trakcie którego udoskonalisz swoje umiejętności z uczenia maszynowego i widzenia komputerowego czy przetwarzania języka naturalnego. Poznasz też tajniki zabezpieczenia informacji przed ich wrogim przejęciem. Rekrutacja na studia magisterskie rozpoczyna się w lutym 2021, a studia w marcu 2021. Chcesz dowiedzieć się więcej o kierunku, programie kształcenia i zasadach rekrutacji?

Odwiedź stronę kierunku Informatyka na UAM!

Obejrzyj relację i poznaj zalety kierunku Informatyka AI Tech UAM