Tym razem zaprezentujemy Wam kierunki humanistyczne. UAM to uczelnia, na której humaniści znajdą wiele propozycji. My wybraliśmy klucz przyjęty przez twórcę jednego z najpopularniejszych polskich rankingów. Kierunki humanistyczne na UAM to oczywiście studia prowadzone przez kilkanaście wydziałów.

Kierunki humanistyczne to kierunki o niezwykle zróżnicowanej tematyce, a Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oferuje wiele możliwości wyboru. Decyzja o kierunku studiów to dla kandydata także decyzja związana z planami zawodowymi. Na szczęście absolwenci tych kierunków są cenionymi pracownikami ze względu na ich wszechstronne wykształcenie w wielu dziedzinach.

Kierunki humanistyczne na UAM to propozycja, którą szczególnie docenią miłośnicy sztuki, kultury, historii, a także osoby interesujące się filologią, teologią, państwem.

Kierunki humanistyczne na UAM:

Archeologia: to w rzeczywistości niezwykle wszechstronny kierunek, który otwiera wiele możliwości zawodowych. Przede wszystkim jednak nauka sprowadza się do umiejętności pozyskiwania oraz interpretowania źródeł archeologicznych. W trakcie studiów zdobędziesz praktykę przydatną podczas wykopalisk terenowych.

Filologia angielska: znasz język angielski, ale wciąż czujesz niedosyt? Chciałbyś dowiedzieć się więcej o tym języku? Wiążesz swoje plany zawodowe ze znajomością języka angielskiego oraz wiedzą o nim? To studia dla Ciebie! Rozwiniemy Twoje praktyczne umiejętności posługiwania się językiem.

Filologia polska:  to oczywiście studia, które pozwolą Ci jeszcze lepiej poznać język polski. Poznasz jego historię, trendy kształtujące się na przestrzeni czasu, ale też literaturę od najstarszej do najnowszej. W trakcie studiów wybierasz moduł specjalnościowy i decydujesz o swojej przyszłej pracy. Możliwości jest sporo: nowoczesny polonista to świetny dziennikarz, wydawca, logopeda, animator kultury, twórca tekstów czy nauczyciel.

Filologie obce: UAM oferuje kształcenie w kilkudziesięciu specjalizacjach. Wydział Neofilologii stworzył bogatą ofertę kierunków i specjalności, dzięki którym kandydaci mogą zdecydować się na język, którego chcą się nauczyć. Filologie to także nauka o języku i literaturze.

Filozofia:  od zawsze z ciekawością obserwujesz świat i zachodzące w nim procesy? Zadajesz pytania dotyczące otaczającej Cię rzeczywistości i szukasz odpowiedzi? Na tym kierunku nauczysz się, formułować pytania, ale też zbierać odpowiedzi, rozumieć myśli innych. Zdobędziesz umiejętność logicznego, analitycznego myślenia i interpretacji fenomenów kultury

Historia:  chcesz zagłębić się w najdawniejszą historię dziejów? Może szczególnie interesuje Cię konkretna dziedzina historii? U nas możesz wybrać studia ogólne lub jeszcze na pierwszym roku wybrać specjalność, dzięki której zdobędziesz kompetencje do przyszłego zawodu. Propozycje to: mediawistyka, historia wojskowości, polityka i media w dziejach, archiwistyka i zarządzanie dokumentacją lub specjalność nauczycielska.

Kulturoznawstwo:  dzięki tym studiom otrzymasz wiele możliwości zawodowych, które zapewnią Ci obcowanie z kulturą. W trakcie studiów zdobędziesz kompetencje, które pozwolą Ci animować, ale też edukować w zakresie kultury. Możesz też zostać kuratorem lub krytykiem kultury. W programie studiów przede wszystkim dużo zajęć praktycznych.