Przypominamy, że rekrutacja na studia trwa jeszcze tylko kilka dni. Jeśli jesteś kandydatem na studia na UAM to ostatni moment, aby dopełnić formalności. Proces rekrutacyjny trwa od 1 czerwca. Dla kandydatów rekrutujących się na studia I stopnia oraz studia jednolite magisterskie ważna jest data 12 lipca.

Przypominamy, że cały proces rekrutacyjny odbywa się za pośrednictwem Systemu Internetowej Rekrutacji, a pierwszym krokiem jest założenie konta w SIR. 1 czerwca był terminem rozpoczęcia rekrutacji wspólnym dla studiów stacjonarnych i zaocznych: I i II stopnia oraz studiów jednolitych magisterskich. Natomiast termin zakończenia rekrutacji jest indywidualny dla studiów stacjonarnych oraz niestacjonarnych oraz studiów I i II stopnia. Dlatego polecamy zapoznać się z najważniejszymi datami w procesie rekrutacji – znajdziesz je tutaj.

System Internetowej Rekrutacji

Najważniejszym krokiem jest założenie konta w Systemie Internetowej Rekrutacji oraz dokonanie wyboru kierunku, który chcą studiować na UAM. Po zapisaniu się na kierunek, kolejnym krokiem jest wniesienie opłaty rekrutacyjnej, a następnie wpisanie w systemie wyników z egzaminów maturalnych. W dalszej kolejności kandydaci na studia składają dokumenty w wersji elektronicznej.

Rekrutacja na studia: o czym musisz pamiętać?

Rekrutacja na każdy kierunek ma charakter indywidualny. Oznacza to, że w wyszukiwarce przy każdym kierunku znajdziecie szczegółowe zasady rekrutacji. W tabeli umieszczony jest wykaz przedmiotów maturalnych oraz przelicznik wyniku na punkty w rekrutacji.

Rekrutacja na studia na kilkunastu kierunkach związana jest z koniecznością przystąpienia do egzaminu. Sprawdzają one wiedzę i umiejętności oraz predyspozycje kandydatów do rozpoczęcia nauki na danym kierunku.

W tym roku w ofercie edukacyjnej UAM pojawiło się 200 kierunków i specjalności (123 kierunki oraz 77 specjalności). To propozycje z 21 wydziałów i 3 filii zamiejscowych.

Rekrutacja na studia: przygotowaliśmy dla Was tutorial dotyczący Systemu Internetowej Rekrutacji!

Obejrzyj relację z Dnia Kandydata na UAM, aby lepiej poznać uczelnię: