Skończyłeś studia pierwszego stopnia, uzyskując tytuł licencjata, ale chcesz kontynuować studia? Chciałbyś kontynuować edukację na UAM? Zaaplikuj na studia drugiego stopnia oferowane na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu!
Kandydaci na studia drugiego stopnia mają do wyboru kierunki umożliwiające im kontynuację nauki i zdobycie pełnego wyższego wykształcenia w swojej dziedzinie. Mogą wybrać także zupełnie unikatową ścieżkę i zdecydować się na kierunki, które UAM oferuje tylko na drugim stopniu.
Poznaj propozycje studiów magisterskich
Chciałbyś dowiedzieć się więcej o naszej ofercie? Niezmiennie zapraszamy Cię pod adres rekrutacja.amu.edu.pl, gdzie znajdziesz katalog kierunków, które filtrować możesz wg statusu rekrutacji, poziomu i formy studiów, miejsca odbywania zajęć czy języka. Oferta studiów II stopnia na UAM to blisko 100 kierunków, prowadzonych w formie stacjonarnej i niestacjonarnej.
W katalogu, po wybraniu interesującej Cię pozycji, znajdziesz opis kierunku, listę wybranych przedmiotów oraz informację na temat perspektyw zawodowych, jakie czekają Cię po ukończeniu kierunku. A jeśli to wciąż dla Ciebie za mało, zapraszamy na stronę wydziału, gdzie znajdziesz więcej szczegółowych informacji.
Proces rekrutacji
W Systemie Internetowej Rekrutacji sprawdzisz też zasady rekrutacji oraz schemat postępowania rekrutacyjnego dla absolwentów studiów pierwszego stopnia. W przypadku rekrutacji na studia magisterskie obowiązują zupełnie inne terminy rekrutacyjne i co najważniejsze – terminy rekrutacyjne dla każdego kierunku są indywidualne. Na szczęście w SIR w karcie każdego kierunku znajduje się harmonogram, w którym sprawdzisz terminy obowiązujące dla poszczególnych działań.
Jak się zarejestrować?
Rekrutacja odbywa się online – bez wychodzenia z domu!
Wystarczy założyć konto w Systemie Internetowej Rekrutacji (SIR), gdzie:
- wybierzesz kierunek/specjalność,
- opłacisz zgłoszenie,
- uzupełnisz dane o dyplomie,
- złożysz wymagane dokumenty.
Pamiętaj, że w przypadku części kierunków w ramach rekrutacji czeka Cię obowiązkowy egzamin wstępny (informację o dokładnym terminie, miejscu oraz godzinie przeprowadzenia egzaminu kandydat otrzymuje za pośrednictwem SIR).
Masz pytania?
W razie wątpliwości zachęcamy do skontaktowania się z odpowiednią podkomisją rekrutacyjną. Dane kontaktowe do podkomisji znajdziesz w SIR, tuż pod harmonogramem rekrutacji na stronie wybranego kierunku.
Pytania możesz zadawać również na naszej grupie rekrutacyjnej na Facebooku.