Chcesz lepiej poznać i zrozumieć drugiego człowieka? Od zawsze interesowała Cię psychika ludzka i działanie ludzkich emocji? To kierunek dla Ciebie. Psychologia to  studia jednolite magisterskie, które trwają 5 lat.

Oczywiście naukę rozpoczniecie od przedmiotów, które obejmują psychologię ogólną, metodologię badań, diagnozę psychologiczną, interwencję, psychometrię. Zajęcia te stanowią doskonałe fundamenty dla specjalności. Na kierunku psychologia nie wybierasz jednak typowej specjalności, a decydujesz się na konkretną psychologię stosowaną. Dzięki temu każdy student psychologii ma indywidualną ścieżkę nauki.

Na co możesz się zdecydować?

Oczywiście, psychologie stosowane są określone. To psychologia:

• Społeczna
  • Kliniczna człowieka dorosłego
  • Pracy i organizacji
  • Edukacji

Zależnie od pasji i zainteresowań po 5 latach nauki zostajesz specjalistą w swojej dziedzinie psychologii. Także w swojej pracy magisterskiej skupiasz się na związanym z wybraną psychologią stosowaną. Praca ma charakter empiryczny.

Pewnie jeszcze o tym nie wiesz, ale podczas ćwiczeń, uczysz się poza uczelnią. Program kierunku psychologia przewiduje 75 godzin ćwiczeń terenowych. Odbywasz je w różnych placówkach i instytucjach.

Czym możesz zająć się po studiach?

Możliwości podjęcia pracy zawodowej jest wiele. Nie musisz ograniczać się do jednego miejsca pracy, ale działać projektowo. Jesteś przygotowany  do samodzielnego i zespołowego prowadzenia działań badawczych, diagnostycznych i do udzielania pomocy psychologicznej w rozwiązywaniu problemów pojawiających się w różnych obszarach życia jednostki i grup społecznych.

Możesz zajmować się diagnostyką, a także pomocą  w wybranym przez siebie obszarze wiedzy stosowanej. Absolwent ponadto przejawia odpowiedzialność etyczną związaną z wykonywaniem zawodu zaufania społecznego.

Poznaj Wydział Psychologii i Kognitywistyki!

Dowiedz się więcej o rekrutacji!