Czym jest Uniwersytet Otwarty? Idea jest prosta. To miejsce dla tych, którzy chcą podjąć naukę na uniwersyteckim poziomie w wygodnej formie cyklicznych spotkań. Zajęcia w Uniwersytecie Otwartym trwają trzy trymestry.

W ramach jednego kursu uczestnicy biorą udział w cyklu wykładów lub ćwiczeń i warsztatów trwających od 15 do 45 godzin. Udział w zajęciach jest odpłatny (od 170 zł za cały kurs). Na zakończenie kursu słuchacz otrzymuje certyfikat potwierdzający uczestnictwo, a po zdaniu egzaminu (dobrowolnego) uzyskuje dodatkowo świadectwo. Spotkania odbywać się będą w różnych terminach, najczęściej raz w tygodniu, w dni powszednie (popołudniami i wieczorami) oraz w weekendy.

Trwa nabór na trymestr zimowy

Obecnie trwa rekrutacja na zajęcia oferowane w zimowym trymestrze. W ofercie Uniwersytetu Otwartego pojawiło się ponad 80 kursów, szkoleń i wykładów z różnych dziedzin nauki. Znajdziecie wśród nich kursy najczęściej wybierane w poprzednich trymestrach, ale nie tylko. Pojawiły się propozycje takie jak:

• Wprowadzenie do studiów nad męskością
  • Niesamowity Meksyk – konwersacje po hiszpańsku o Meksyku na poziomie B1+
  • Wystąpienia publiczne w biznesie w kontekście wielokulturowym
  • Historia Paryża – od Lutecji do żółtych kamizelek
  • Migracje, otwartość kulturowa i wielokulturowość. Szansa czy zagrożenie dla Polski i UE?
  • Rynek mediów katolickich w Polsce. Teoria okiem praktyka
  • Ochrona danych osobowych w administracji publicznej

Pełna oferta dostępna jest pod adresem uo.amu.edu.pl.

Jak zapisać się na kurs?

Na zajęcia w Uniwersytecie Otwartym zapisać się mogą wszyscy zainteresowani. Jedynym ograniczeniem jest konieczność ukończenia 16. roku życia. O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Rekrutacja kończy się 20 grudnia, jednak w niektórych przypadkach przedłużona zostanie do 1 stycznia 2024 r. Zapisu dokonać można poprzez stronę internetową uo.amu.edu.pl. Zajęcia w trymestrze zimowym rozpoczną się w drugiej połowie stycznia 2024 r.