Matematyczny Kalendarz Adwentowy to ogólnopolska akcja dla uczniów szkół średnich. Od 3 grudnia będą otrzymywali zadanie matematyczne do rozwiązania i zbierali punkty.

Na czym polega konkurs?

W każdy dzień adwentu 2023 roku o godzinie 20:00 publikowane będzie zadanie matematyczne, którego rozwiązanie można przesłać do godziny 18:00 dnia następnego.

Okienko z aktywnym zadaniem wyróżnione będzie kolorową, zmieniająca się obwódką. Wystarczy, że otworzysz okienko, przejdziesz do strony z zadaniem, rozwiążesz je i prześlesz rozwiązanie. Otwarte okienka to zadania z poprzednich dni – zobacz, czy wysłałeś poprawne rozwiązanie i jak poradzili sobie inni.

Poprawne rozwiązanie wysłane we wskazanym czasie umożliwi Ci zdobycie punktów do rankingu. W rankingu uwzględnia się rozwiązania jedynie tych zadań, do których nie można już przesłać odpowiedzi. Kluczowym kryterium jest liczba prawidłowych odpowiedzi (poprawnie rozwiązanych zadań), czyli zdobytych punktów. Osoba, która udzieliła więcej poprawnych odpowiedzi, zawsze znajdzie się w rankingu wyżej niż osoba, która podała mniejszą liczbę prawidłowych rozwiązań.

Matematyczny Kalendarz Adwentowy: inicjator

Inicjatorem powstania konkursu i prowadzącym jest dr Paweł Mleczko z Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, który wzorował się na podobnym konkursie od lat prowadzonym w Niemczech przez DMV (Niemieckie Towarzystwo Matematyczne). Bieżąca edycja po raz pierwszy odbywa się w skali ogólnopolskiej, przeznaczona jest dla uczniów szkół średnich.

Przejdź na stronę konkursu