Geografia społeczno-ekonomiczna na UAM to studia dla osób, które cenią sobie interdyscyplinarność. Interesujesz się architekturą, geografią, socjologią, urbanistyką lub gospodarowaniem przestrzennym? Jeśli co najmniej dwie dziedziny z wymienionych są dla Ciebie ważne, to wybierz studia na UAM.

Interdyscyplinarność

Kierunki związane z geografią społeczno-ekonomiczną najlepiej określa właśnie ten przymiotnik. Program studiów łączy bowiem wiele dziedzin. Dzięki temu zdobywasz wyjątkowe kompetencje. W dodatku nasza uczelnia daje Ci swobodę decydowania. Wybierasz typ studiów, które chcesz ukończyć: licencjackie czy inżynierskie.

Gospodarka przestrzenna (licencjat | inżynier)

Te studia stanowią połączenie teorii z praktyką z dużym naciskiem na praktykę. Po pierwszych 3 semestrach nauki zdecydujesz, którą ścieżką dydaktyczną podążać. Na studiach licencjackich do wyboru masz ścieżkę: społeczny wymiar gospodarki przestrzennej (analityk zjawisk społecznych) lub zarządzanie procesami inwestycyjnymi. Na studiach inżynierskich wybierasz ścieżkę analityka przestrzennego lub projektanta urbanisty. Bez względu na swoją decyzję czeka Cię jednak praca w zespołach, prowadzenie projektów strategicznych, rewitalizacyjnych, które tworzą inteligentne i zielone miast. Poznasz praktyczne metody analizy przestrzennej i statystycznej. Nauczysz się obsługi narzędzi GIS.

Możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich, które prowadzone są dla osób z tytułem licencjata (trwają 2 lata) oraz inżyniera (trwają 1,5 roku).

Zintegrowane planowanie rozwoju

Kierunek powstał dzięki współpracy dydaktyków, badaczy z praktykami (Towarzystwo Urbanistów Polskich, przedstawiciele urzędów miast i gmin). Dzięki tym studiom dowiesz się, jak planować integrując zagadnienia społeczno-gospodarcze z przestrzennymi. Poznasz sposoby i metody pozwalające na poprawę poziomu i warunków życia ludności. Zdobędziesz wiedzę gdzie, jak i za co budować drogi, szpitale, szkoły, przestrzenie publiczne oraz jak i na co pozyskać środki europejskie.

Zaciekawiony?

Pobierz poradnik kandydata na kierunki społeczno-ekonomiczne