Rekrutacja na semestr letni to szczególny czas dla absolwentów studiów inżynierskich, którzy chcą dalej się kształcić. Po trwających siedem semestrów studiach I stopnia mogą rozwijać swoje umiejętności na studiach magisterskich. Do rozpoczęcia rekrutacji na semestr letni zostało jeszcze trochę czasu, ale już dziś warto sprawdzić ofertę.
Oferta
Propozycje kierunków magisterskich to przede wszystkim propozycje kontynuacji kierunku podjętego na studiach inżynierskich na UAM. W ofercie są jednak także unikatowe kierunki.
Aplikacje Internetu Rzeczy
Umiejscowiony zarówno w obszarze praktycznym (informatyka, programowanie, prowadzenie firmy i jej miejsce w gospodarce oraz zastosowania nowoczesnych technologii informatyczno-komunikacyjnych), jak i teoretyczno-modelowym (nowe metody e-gospodarki i e-biznesu, modele biznesowe i technologie oraz analiza techniczno-ekonomiczna projektów).
Chemia dla inżynierów
To, co wyróżnia ten kierunek, to zindywidualizowane zajęcia laboratoryjne prowadzone przez doświadczonych wykładowców. Dzięki nim w praktyce zastosujecie zdobytą wcześniej wiedzę teoretyczną w nowoczesnych laboratoriach badawczych. Oferuje rzetelną i solidną wiedzę w zakresie chemii analitycznej, fizycznej, organicznej, nieorganicznej oraz technologii chemicznej, a także związanych z nimi zagadnień.
Geoinformacja
Umożliwią zdobycie wiedzy na temat procesu pozyskiwania danych geoprzestrzennych oraz algorytmów ich przetwarzania, w tym sztucznej inteligencji oraz wykorzystania geoinformacji do rozwiązywania problemów w badaniach naukowych, środowisku przyrodniczym, gospodarce i biznesie.
Geologia dla inżynierów
Program tych studiów umożliwia staranie się o uprawnienia geologiczne w zakresie geologii inżynierskiej i hydrogeologii. Wyposażają w poszukiwane na rynku pracy kompetencje i wiedzę w zakresie migracji zanieczyszczeń, geotechnicznych zaawansowanych badań in situ i laboratoryjnych, modelowania systemów wodonośnych, geofizycznych badań podłoża budowlanego, projektowania i dokumentowania geologiczno-inżynierskiego. Zajęcia prowadzą specjaliści o uznanym dorobku naukowym i praktycznym, także spoza UAM, autorzy licznych ekspertyz hydrogeologicznych, geologiczno-inżynierskich i geotechnicznych.
Gospodarka przestrzenna:
Studia wyjaśniają aspekty teoretyczne i praktyczne planowania strategicznego i przestrzennego. Zapewniają umiejętność zarządzania adaptacyjnego zmierzającego do budowy odporności miast i regionów na zmiany klimatyczne czy kryzysy gospodarcze lub społeczne. Podczas studiów skupicie się również na analizie i planowaniu rozwoju regionalnego i lokalnego, w tym rozwoju miast i obszarów wiejskich, lokalizacji działalności gospodarczej, oddziaływań gospodarki na środowisko, jak również ekonomicznych, społecznych i prawnych aspektów funkcjonowania samorządu terytorialnego.
Informatyka
Możecie kontynuować studia stacjonarne lub niestacjonarne na kierunku Informatyka, wybierając jedną z trzech specjalności: Sztuczna inteligencja, Cyberbezpieczeństwo lub Projektowanie algorytmów. Podczas studiów udoskonalicie swoje umiejętności z uczenia maszynowego, widzenia komputerowego czy przetwarzania języka naturalnego. Poznacie tajniki zabezpieczenia informacji przed ich wrogim przejęciem. Nauczycie się formułować problemy obliczeniowe, analizować możliwości ich rozwiązania i implementować dla nich wydajne algorytmy.
Kartografia i geomatyka
Jest połączeniem solidnej metodologicznej i praktycznej wiedzy kartograficznej z nowymi technologiami geoinformatycznymi i geomedialnymi, zapewniającym uzyskania kompetencji magistra kartografa i geomatyka. Program studiów umożliwia stosowanie procesu geomatycznego w aplikacjach desktopowych i mobilnych w odpowiednich środowiskach pracy: geodezyjnym, teledetekcyjno-fotogrametrycznym, geoinformatycznym, geoinformacyjnym i kartograficznym. Zapewnia także zdolność projektowania zorientowanego na użytkownika, programowania obiektowego, realizacji projektów geomedialnych, modelowania wirtualnej rzeczywistości i geowizualizacji imersyjnej.
Proces rekrutacji
Zapisy na kierunki oferowane jako uzupełnienie inżynierskich studiów I stopnia rozpoczną się w lutym. Cały proces rekrutacji, podobnie jak w przypadku rekrutacji na semestr zimowy, odbywa się w Systemie Internetowej Rekrutacji. Tam też znajdziecie opisy kierunków, szczegółowe informacje o kompetencjach absolwenta i perspektywach zawodowych. W Systemie Internetowej Rekrutacji znajdziecie też wymagania rekrutacyjne.
Dodaj komentarz