Maj, matura, kasztany i…spotkanie na UAM! Wiemy, że przed maturzystami trudny i wymagający czas. Trzymamy kciuki za Wasze egzaminy. Wychodzimy do Was też z propozycją spotkania. W maju zaplanowaliśmy aż dwa terminy, aby porozmawiać z Wami o rekrutacji i studiach.

Porozmawiajmy o studiach

Właśnie pod tym hasłem organizujemy cykliczne spotkania w murach uczelni. Projekt kierujemy do uczniów szkół średnich, ale także do wszystkich osób zainteresowanych studiami na UAM. Dzięki bezpośrednim kontaktom możemy przekazać Wam zdecydowanie więcej szczegółowych informacji. Tych, które są dla Was ważne. Dlaczego? Formuła spotkania zakłada sesję Q&A.

Dla kogo?

Jeśli już zdecydowaliście, że w nowym roku akademickim rozpoczniecie swoją studencką przygodę z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu lub jeśli i nadal zajmujecie się rozpoznaniem i porównywaniem ofert krajowych uczelni, koniecznie dołączcie do naszych spotkań. Dlaczego? Przygotowaliśmy scenariusz, który sprosta oczekiwaniom większości kandydatów na studia.

Program

W programie znalazła się prezentacja ogólna UAM, a także informacje o ofercie edukacyjnej. Trochę czasu i uwagi poświęcimy także procedurze rekrutacyjnej. Opowiemy o wsparciu, jakie uczelnia zapewnia studentom oraz powiemy o projektach dla studentów. Przewidujemy też czas na pytania i liczymy, że będzie ich sporo.

Dowiedz się więcej o projekcie

Spotkania w maju

Najbliższe dwa spotkania odbędą się w maju. W obu będą uczestniczyli studenci, którzy opowiedzą o kierunkach, ale odpowiedzą też na Wasze pytania związane z Wydziałem, na którym studiują.

Pierwsze z nich odbędzie się 16 maja. Podczas tego spotkania studentka Wydziału Biologii — Mirela Król opowie o swoim wydziale. Odpowie też na pytania osób zainteresowanych studiami na kierunku biotechnologia. Tego dnia Kornelia Starczewska opowie też o Międzyobszarowych Indywidualnych Studiach Humanistycznych i Społecznych.

Zapisz się na spotkanie 16 maja

Drugie spotkanie zaplanowaliśmy na 30 maja. Tego dnia studentka Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej — Oliwia Filip opowie o swoim wydziale. Odpowie też na pytania osób zainteresowanych studiami na kierunku filologia polska.

Zapisz się na spotkanie 30 maja

Spotkania odbywają się w nowoczesnych, ale kameralnych wnętrzach Welcome Center UAM w samym centrum Poznania.