Poznański Festiwal Nauki i Sztuki to wydarzenie akademickie stworzone z myślą o uczniach szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W ramach tegorocznej edycji zaplanowano blisko 600 wydarzeń. Jesteśmy pewni, że uczestnicy Festiwalu znajdą zajęcia dla siebie!

Pięć dni z poznańskimi uczelniami

Tegoroczny XXVI Poznański Festiwal Nauki i Sztuki trwa 5 dni. Rozpocznie się 15 maja i potrwa do 20 maja. W tym czasie dziewięciu organizatorów przeprowadzi blisko 600 spotkań z uczniami. Każdy z organizatorów oferuje co najmniej kilkadziesiąt wykładów i warsztatów. Są one bezpłatne. Jeśli planujesz udział w zajęciach, zarezerwuj sobie miejsce. System rejestracji został uruchomiony w kwietniu.

Rejestracja trwa do maja

Zapisy na poszczególne wydarzenia trwają do 19 maja, lub też wyczerpania limitu miejsc. Wydarzenia te będą miały formę bezpłatnych pokazów, warsztatów, wystaw, wycieczek, gier i wielu innych. Będzie można się dowiedzieć, między innymi, jak nie dać się oszukać w mediach społecznościowych, jakie są korzyści i zagrożenia wynikające z rozwoju sztucznej inteligencji oraz jak kreatywność wpływa na nasze zdrowie. Co więcej, będzie możliwość wzięcia udziału w warsztatach chorwackiego śpiewu tradycyjnego, udania się na wycieczkę Doliną Warty, a także wyizolowania DNA z warzyw i owoców dostępnych w kuchni.

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę https://festiwal.amu.edu.pl, gdzie można sprawdzić program Festiwalu oraz dokonać obowiązkowej rejestracji i ewentualnej rezerwacji miejsc, zależnie od wymagań organizatorów.