Linia kosmetyków UAM to temat, który w ostatnim czasie wywołał duże zainteresowanie mediów. Zresztą nie tylko. To temat, który ciekawi też studentów i pracowników uczelni.

Naukowcy z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu współpracowali przy stworzeniu linii wegańskich kosmetyków. Produkty są efektem pracy zespołu badawczego prof. Izabeli Nowak z Wydziału Chemii UAM.

Prace naukowe w zakresie chemii kosmetycznej są realizowane już od ponad 16 lat i zaowocowały wieloma pracami doktorskimi i wdrożeniami. Teraz przedstawiamy linię kosmetyków UAM, w skład której wchodzą:

Linia kosmetyków UAM – co w ofercie?

Szampon z ekstraktem z aloesu, kozieradki, rumianku i prawoślazu oraz z witaminami, o neutralnym pH dla skóry. Szampon przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji. Ekstrakty roślinne i kompleks witamin wzmocnią włosy i zadbają o odpowiednią pielęgnację skóry głowy. Szampon ułatwia rozczesywanie i nie obciąża włosów, które po umyciu pozostają mocne, w pełni odżywione i nawilżone.

Balsam do ciała z silnie nawilżającą gliceryną pochodzenia roślinnego oraz masłem shea, które zapobiega utracie wody. W skład produktu wchodzi także D-pantenol, olej z pestek malin, olej z nasion konopi siewnej, olej z pestek arbuza, ekstrakt z niezapominajki. Balsam zapobiega utracie wody i silnie nawilża. Dla każdego rodzaju skóry.

Żel do mycia ciała oparty na łagodnych substancjach myjących pochodzenia roślinnego. Dodatek ekstraktów roślinnych, D-pantenolu i postbiotyku nawilża i wzmacnia barierę ochronną skóry. Żel oczyszcza, nie wysusza skóry, przyjemnie nawilża, wzmacnia i odżywia naskórek.

Kosmetyki dostępne są w sklepie internetowym UAM.

Odwiedź sklep UAM!