Rok akademicki dla prawie pół tysiąca studentów rozpoczął się od przeprowadzki. Zamieszkali na kampusie Morasko. Dokładnie w nowym akademiku, który został nazwany Meteorem. To nowoczesny budynek, który zapewni jego mieszkańcom komfort życia.

Nowy dom studencki to pięciokondygnacyjny budynek z częścią mieszkalną i usługową. Mieszka tam aż 400 studentek i studentów. Budowa akademika na kampusie Morasko trwała niespełna trzy lata. Wartość inwestycji wraz z wyposażeniem to niemal 70 mln zł.

Część mieszkalna akademika

W nowoczesnym budynku znalazło się 160 pokoi jednoosobowych i 120 dwuosobowych, a w każdym z nich umieszczono aneks kuchenny i łazienkę. Na każdej kondygnacji powstał pokój przeznaczony dla studentów z niepełnosprawnościami. Co więcej, na każdym piętrze zostały wybudowane osobne kuchnie z jadalniami oraz pralnie z suszarniami. Parter pełni funkcję usługową. Poza stołówką i klubem studenckim znajdzie się tam przedszkole, minimarket oraz siłownia. Przedszkole posiada swój ogródek edukacyjny z wysadzonymi poziomkami, porzeczkami i miejscem na sezonowe warzywa. Swoją nową siedzibę znajdzie w akademiku również uniwersyteckie Radio Meteor. W ramach inwestycji powstały drogi dojazdowe, parking, a także niezbędna infrastruktura techniczna.

Czas na relaks

Po zajęciach mieszkańcy mogą zrelaksować się na przestronnym, zielonym dziedzińcu budynku, na boisku sportowym lub przy grze w tenisa stołowego oraz w strefie relaksu z hamakami wśród starych brzóz. W tym roku akademickim dla większości z nich dotarcie na zajęcia oznacza kilkuminutowy spacer.