Rekrutacja na UAM rusza już 1 czerwca! Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy chcą w tym roku akademickim rozpocząć studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Już w poniedziałek będzie można założyć konto w Systemie Internetowej Rekrutacji i zapisać się na swój wymarzony kierunek.

Rekrutacja na UAM dla kandydatów na studia dotychczas uruchamiana była 1 czerwca. Także w tym roku, mimo nadzwyczajnych okoliczności, postanowiliśmy zachować ten termin. Zdajemy sobie jednak sprawę ze zmieniającej się rzeczywistości i dostosowujemy harmonogram do zachodzących zmian. Proces rekrutacji zostanie wydłużony.

Chcemy jednak, aby kandydaci zainteresowani studiami na naszej uczelni czuli się komfortowo i mogli dokonać już pierwszych czynności. Rekrutacja na UAM rozpoczynająca się w poniedziałek, pozwoli im założyć konto oraz dokonać wyboru kierunku. Na wyniki egzaminów maturalnych, które dopiero się rozpoczną, będziemy czekać dłużej niż zwykle. Wiemy jednak, że nie będzie to dla Was czas stracony, ponieważ będziecie mogli szczegółowo zapoznać się z ofertą edukacyjną UAM. Wiecie, że oferujemy prawie 300 kierunków i specjalności prowadzonych przez ponad 20 wydziałów? Z myślą o Was przygotowaliśmy szczegółowe opisy kierunków, które znajdziecie na naszej stronie w zakładce Kierunki studiów.

Najważniejsze informacje

Przed tegorocznymi maturzystami szczególnie napięty czas, dlatego w dużym skrócie przypominamy, że System Internetowej Rekrutacji działa pod adresem; rekrutacja.uam.edu.pl. Pierwszym krokiem jest założenie konta i podanie danych. Możecie także wybrać kierunki studiów. Poniżej przedstawiamy poszczególne etapy rekrutacji:

Dowiedz się więcej o rekrutacji na UAM!