Akademik na Morasku to inwestycja oczekiwana przez obecnych, ale też przyszłych studentów. To projekt, o którym wspominaliśmy już kilkakrotnie, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że będzie to atut kampusu Morasko.

Akademik na Morasku – kiedy?

Do tej pory data oddania budynku do użytku wydawała się odległa. Mogła nawet budzić wątpliwości, bo przecież budowa to wiele połączonych ze sobą działań. Ostatnia wizyta na placu budowy napawa jednak optymizmem. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku akademickim do domu studenckiego na kampusie wprowadzą się pierwsi studenci.

To miejsce wyczekiwane przez studentów

Jeśli myślisz o studiach na UAM, to z pewnością już wiesz, że większość wydziałów znajduje się w północnej części Poznania na kampusie nazywanym Moraskiem. To tam każdego dnia znaczną część dnia spędza społeczność akademicka. Jeśli planujesz w przyszłości studia na wydziale zlokalizowanym właśnie w tym miejscu, mamy dobrą wiadomość. Możesz ubiegać się o miejsce w akademiku. Wtedy kampus będzie Twoim drugim domem. Jakie są zalety tego rozwiązania? Zniknie problem wczesnego wstawania, długich i męczących autobusów, spóźnionych tramwajów i autobusów. To duże ułatwienie logistyczne. Zawsze będzie meldował się na wykładach zgodnie z planem.

Jak starać się o miejsce w domu studenckim?

To pewnie kolejne pytanie, które Wam się nasuwa. Ta procedura jest doskonale opisana na stronie uczelni, w skrócie podpowiadamy, że o miejsce można ubiegać się dopiero po otrzymaniu decyzji o przyjęciu na studia. Są także inne kryteria, które muszą spełniać studenci. Dowiedz się więcej korzystając z linku.

Akademik na Morasku – nowoczesność i praktyczność

Dom studencki ma pomieścić 160 pokoi jednoosobowych wraz z węzłem sanitarnym i aneksem kuchennym, w tym na każdej kondygnacji 1 pokój dla osoby z niepełnosprawnością. Znajdzie się tam także 120 pokoi dwuosobowych z węzłem sanitarnym i aneksem kuchennym. Na każdej kondygnacji będzie też m.in. kuchnia z jadalnią i pralnia z suszarnią. W akademiku powstanie także m.in. stołówka, klub studencki, przedszkole, sklep minimarket i siłownia. Akademik będzie liczył 5 kondygnacji, w tym 4 mieszkalne.

Fot. A. Wykrota