Niedawno uzyskałeś tytuł licencjata i chcesz kontynuować studia? Jesteś już absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i chcesz zostać na tej uczelni? Studia I stopnia kończyłeś na innej uczelni, ale teraz rozglądasz się za ciekawą ofertą studiów magisterskich? Bez względu na Twoją sytuację na UAM znajdziesz kierunek studiów odpowiedni dla siebie. Dlaczego?

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu to jeden z trzech najlepszych uniwersytetów w kraju. Uczelnia to 21 wydziałów i 4 filie zamiejscowe. To z kolei sprawia, że oferta edukacyjna UAM jest bogata. I różnorodna. Na większość kierunków II stopnia wciąż możesz aplikować. W szczegółach rekrutacji dowiesz się o zasadach rekrutacji. Pamiętaj, że możesz wybrać kierunek inny od studiowanego na licencjacie. Upewnij się tylko, że kierunki są pokrewne.

Lista kierunków jest dostępna w wyszukiwarce — link do wyszukiwarki

Studia II stopnia: nauki humanistyczne i społeczne

Planujesz kontynuować naukę na studiach humanistycznych? Ucieszy Cię informacja, że aż sześć wydziałów UAM ma w ofercie właśnie te kierunki. Możesz wybierać w ofercie wydziałów:

• Wydział Antropologii i Kulturoznawstwa,
  • Wydział Archeologii,
  • Wydział Filozoficzny,
  • Wydział Historii,
  • Wydział Nauk o Sztuce,
  • Wydział Teologiczny.

Jeśli interesują Cię nauki społeczne, to mamy kolejną dobrą wiadomość. Sześć wydziałów proponuje ponad 20 kierunków, a oferta jest bardzo różnorodna. Propozycje dotyczą studiów pedagogicznych, socjologicznych. Możecie rekrutować się na prawo, dziennikarstwo, politologię, a także gospodarkę przestrzenną. Wydziały oferujące kierunki społeczne to:

• Wydział Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej,
  • Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa,
  • Wydział Prawa i Administracji,
  • Wydział Psychologii i Kognitywistyki,
  • Wydział Socjologii,
  • Wydział Studiów Edukacyjnych.

Studia II stopnia: nauki ścisłe i przyrodnicze

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu to także miejsce, gdzie możecie studiować kierunki ścisłe i nauki przyrodnicze. Nauki ścisłe oferują trzy wydziały:

• Wydział Chemii,
  • Wydział Fizyki,
  • Wydział Matematyki i Informatyki.

Nauki przyrodnicze znajdziecie z kolei w ofercie dwóch wydziałów i są to :

• Wydział Biologii,
  • Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych.

Każdy z nich dysponuje nowoczesnym sprzętem i doskonale wyposażonymi pracowniami.

Studia II stopnia: nauki o języku i literaturze

Kierunki filologiczne prowadzą trzy wydziały i jest to zdecydowanie najbardziej obszerna oferta studiów. Ponad 20 propozycji studiów oferują:

• Wydział Anglistyki,
  • Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej,