Nowy akademik UAM powstaje na kampusie Morasko, największym kampusie uczelni. Od dnia ogłoszenia planów dotyczących budowy domu studenckiego, jest to najbardziej oczekiwana inwestycja przez studentów.

Akademik UAM tuż przy wydziałach

Kampus Morasko to miejsce, które tętni życiem w roku akademickim ze względu na liczbę wydziałów, które mają tam swoje siedziby. Miejsce jest też pełne życia w wakacje, ponieważ w sąsiedztwie budynków wydziałowych znajdują się lasy i łąki – doskonały teren to rekreacji i wypoczynku. Studenci UAM mieszkali jednak w akademikach w innych częściach Poznania lub też wynajmowali prywatnie pokój lub mieszkanie w sąsiedztwie kampusu.

Dzięki inwestycji rozpoczętej przez uczelnię będą mogli zamieszkać tuż przy siedzibach swoich wydziałów. Nie tylko komfort wynikający z sąsiedztwa uniwersyteckiej infrastruktury cieszy. Dzięki budowanie nowego akademika UAM kampus Morasko stanie się uniwersyteckim miasteczkiem.

Nowy akademik dla 400 studentów

Dom studencki ma być oddany do użytku studentów za 2 lata. Zakwaterowanie znajdzie w nim 400 osób. Do dyspozycji studentów będą pokoje jedno i dwuosobowe. Budynek będzie liczył 5 kondygnacji, a 4 z nich będą pełniły funkcję mieszkalną. Na każdej kondygnacji mieszkalnej będzie znajdował się także 1 pokój dla osoby niepełnosprawnej. Na każdym piętrze znajdzie się też m. in. kuchnia z jadalnią i pralnią z suszarnią. Nowy akademik UAM to 160 pokoi jednoosobowych wraz z węzłem sanitarnym i aneksem kuchennym i 120 pokoi dwuosobowych z węzłem sanitarnym i aneksem kuchennym.

W budynku znajdą się także lokalne funkcyjne. Powstanie stołówka, klub studencki, przedszkole dwuoddziałowe, sklep minimarket i siłownia. Dom studencki stanie obok Collegium Historicum, w sąsiedztwie obiektów Centrum Zaawansowanych Technologii.

Rozpoczęły się prace na kampusie Morasko

W 2019 i 2020 roku wykonane zostały prace projektowe, a w styczniu 2020 rozpoczęły się prace związane z budową nowego akademika UAM. Plac został przekazany wykonawcy, a teren jest ogradzany, trwają też prace porządkowe. Niebawem rozpoczną się także roboty budowlane. Budowa domu studenckiego to koszt ok. 48 mnl zł brutto.

Inwestycja sprawi, że kampus Morasko stanie się dla studentów UAM drugim domem.

Akademiki UAM: sprawdź, gdzie znajdują się pozostałe domy studenckie uczelni.