Wyzwanie UAM to kolejna już w tym roku propozycja Wydziału Matematyki i Informatyki. Nauki ścisłe w 2022 roku ruszają z wieloma propozycjami dla licealistów. Do końca stycznia można zgłosić się jeszcze do udziału w umysłowych zawodach!

Wyzwanie UAM – rozwiąż łamigłówkę!

Jesteś fanem łamigłówek diagramowych typu: piramidy, lampki, wielokropki, kakuro czy sudoku? Weź udział w zawodach organizowanych przez Wydział Matematyki i Informatyki UAM! Zgłoszenia przyjmowane są do 28 lutego br.

Memoriał Urszuli Marciniak to otwarte zawody w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych. Konkurs popularyzuje matematykę, zadania logiczne, łamigłówki.

Dwa etapy dla najlepszych

Zapisz się na turniej i przygotuj na dwa etapy rozgrywek:

• eliminacje (odbywają się w szkole oraz w przypadku uczestników dorosłych online),
  • Finału Memoriału

Forma Finału będzie uzależniona od rozwoju sytuacji pandemicznej (stacjonarnie na WMI lub online). Wyzwanie UAM na każdym z etapów dostarczy Ci emocji!

Wystartuj w jednej z czterech kategorii

• Młodzicy (kl. 3-5 SP)
  • Juniorzy (kl. 6-8 SP)
  • Licealiści (szkoły średnie)
  • Dorośli (osoby dorosłe, które ukończyły szkoły ponadpodstawowe)

Osoby z najlepszymi wynikami w eliminacjach w swoich kategoriach wezmą udział w Finale Memoriału, podczas którego w trzech rundach zostaną wyłonieni uczestnicy Wielkiego Finału. W wielkim finale zagra 10 najlepszych uczestników z każdej z kategorii.

Dowiedz się więcej i wypełnij formularz rejestracyjny!