Kierunki społeczne na UAM to obszerna oferta, którą z przyjemnością Wam przedstawimy. Zdajesz maturę w 2021 roku i wybierasz się na studia? Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oferuje ponad 100 kierunków i prawie 90 specjalności z wielu dziedzin, m. in nauk społecznych, humanistycznych czy nauk ścisłych.

Które kierunki przybliżymy?

Jako pierwsze chcemy przybliżyć Wam kierunki społeczne na UAM. Znajdziecie ich kilkadziesiąt, my wybraliśmy dziesięć. Są to kierunki uznane za najpopularniejsze przez portal edukacyjny Perspektywy. Portal skupia się na przekazywaniu informacji ważnych dla maturzystów i kandydatów na studia. Prowadzi też ogólnopolskie rankingi szkół, uczelni i kierunków. Dzięki temu przyszli studenci mogą poznać najlepiej ocenione kierunki na krajowych uczelniach.

Kierunki społeczne na UAM, które są oceniane w rankingu, i które zajęły najwyższe lokaty, nie będą dla Was zaskoczeniem. W tym poście napiszemy kilka słów o każdym z nich. W najbliższym czasie opublikujemy obszerniejsze posty o każdym z nich. Mamy więc nadzieję, że przyszli studenci, którzy czują społecznego ducha, otrzymają ważne dla nich informacje.

Kierunki społeczne na UAM z rankingu „Perspektyw” :

Administracja: to kierunek, który wyposaży Cię we wszechstronne umiejętności. Dzięki temu będziesz przygotowany do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej, ale także do pracy urzędnika w administracji publicznej zarówno rządowej, jak i samorządowej oraz administracji niepublicznej i w organizacjach społecznych.

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna: to niezwykle praktyczne studia, które doskonale przygotują Cię do przyszłego zawodu. Po I roku studiów licencjackich wybierasz specjalność. Dzięki temu masz kilka możliwości ścieżek kariery do wyboru. Z pewnością docenisz dostęp do świetnie wyposażonych pracowni radiowych i telewizyjnych oraz wypożyczalnię sprzętu audiowizualnego.

Gospodarka przestrzenna: interesujesz się tym, co dzieje się z przestrzenią miejską? Chcesz w przyszłości zajmować się planowaniem przestrzennym? Wybierz interdyscyplinarne studia, które przygotują Cię do tego zawodu.

Pedagogika: masz łatwość dzielenia się wiedzą z innymi? Twoim marzeniem było nauczanie? Wiesz, że na UAM oferujemy kilkanaście specjalności, dzięki którym zostaniesz pedagogiem wyspecjalizowanym w danej dziedzinie.

Pedagogika specjalna: zawsze towarzyszy Ci troska o drugiego człowieka? Chcesz wspierać dzieci i młodzież z trudnościami w ich nauce, rozwoju i terapii? Przygotujemy Cię do tego zadania. Proponujemy kilka specjalności, dzięki czemu będziesz mógł zostać ekspertem w swojej dziedzinie.

Politologia: z zainteresowaniem śledzisz to, co dzieje się w świecie polityki? Chcesz lepiej ją zrozumieć? Może chcesz być nie tylko obserwatorem i znawcą, ale marzysz o karierze polityka? Przygotujemy Cię do każdej z tych ról. Okryjemy przed Tobą zasady funkcjonowania współczesnych państw.

Psychologia: to kierunek prowadzony jako jednolite studia magisterskie. Dzięki temu po 5 latach nauki jesteś doskonale przygotowany do przyszłej pracy. Oczywiście, w trakcie 5 lat nauki wybierasz jedną z dziedzin psychologii stosowanej, którą chcesz zajmować się w przyszłości. Po studiach możesz też zajmować się mediacją lub negocjacjami.

Socjologia: interesujesz się relacjami międzyludzkimi? Z ciekawością śledzisz działania grup społecznych? Na tym kierunku nauczymy Cię projektowania badań rzeczywistości społecznej. Dzięki niemu oraz wiedzy przekazanej podczas zajęć zostaniesz ekspertem w rozumieniu zachowań i postaw społecznych.

Stosunki międzynarodowe: marzysz o karierze dyplomaty? A może chcesz mieć wpływ na światową gospodarkę? Interesują Cię mechanizmy rządzące światem? Jeśli wybierzesz właśnie ten kierunek, pokażemy Ci jak stawiać czoła wyzwaniom międzynarodowej społeczności. Poznasz kultury, obyczaje i tradycje całego globu.

Prawo: to jeden z nielicznych kierunków, który prowadzony jest w formie jednolitych studiów magisterskich. Nauka trwa 5 lat, a w tym czasie będziecie czerpać doświadczenie od najlepszych praktyków prawa. Będziecie pracować na casach i uczestniczyć w symulacji rozpraw sądowych.

Oczywiście, jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o innych kierunkach społecznych, zostawcie jego nazwę w komentarzu. Przygotujemy dla Was posty na życzenie.